EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Şişecam Düzcam Ortadoğu’nun En Büyük Yapı Fuarına Damga Vurdu

Şişecam Topluluğu şirketlerinden Şişecam Düzcam, 23-26 Kasım 2015 tarihleri arasında Dubai’de düzenlenen ‘The Big 5 Show 2015’-Uluslararası Yapı Fuarı’nda başta Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E ve Şişecam Temperlenebilir Low-E olmak üzere yeni ürünlerini tanıttı.

24.11.2015 - Şişecam Topluluğu şirketlerinden Avrupa’nın 2’nci dünyanın 5’inci büyük düzcam üreticisi Şişecam Düzcam, 23-26 Kasım 2015 tarihleri arasında Dubai’de düzenlenen The Big 5 Show 2015 Fuarı’na katıldı.

En son teknolojilerin kullanıldığı ve pazarın ihtiyacı doğrultusunda enerji tasarrufu, gürültü kontrolü, güvenlik gibi özelliklerinin yanı sıra dekoratif unsurlarıyla da öne çıkan camlar üreten Şişecam Düzcam, yeni ürünlerini sunduğu Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleştirilen Ortadoğu’nun en önemli yapı fuarı The Big 5 Show 2015’te ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

Fuarda Şişecam Düzcam standını ziyaret edenler; başta temperlenebilir ısı kontrol kaplamalı cam Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam Nötral 71/53, Füme 36/34, Bronz 41/35, ısı ve güneş kontrol kaplamalı cam Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Nötral 62/44, Nötral 50/33 ve Nötral 41/27 , güvenlik camı Şişecam Ultra Clear Lamine, ekolojik ayna Flotal E , düşük demirli ayna Flotal Ultra Clear, parlak boyalı dekoratif cam Şişecam Boyalı Cam, Şişecam Buzlu Cam “Puzzle” ve “Çakıl’’ olmak üzere Şişecam Düzcam’ın ileri teknoloji ürünleri hakkında bilgilendirildi.

Şişecam Düzcam’ın fuarda tanıttığı temperlenebilir Low-E kaplamalı ısı kontrol cam markası Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam, ısı kayıplarını standart çiftcama göre yüzde 50’ye varan oranlarda azaltıyor. Bina içinden bina dışına ısı geçişini azaltarak ısıtma giderlerinden tasarruf sağlayan Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam pencere önlerinde kışın soğuk bölge oluşumunu engellerken aynı zamanda cam yüzeyinde oluşan buğulanmaları da geciktiriyor.

Isı kontrolü sağlarken şeffaflıktan ve doğal gün ışığından ödün vermeyen bu ürün, özellikle şeffaf cam yüzeylerin kullanıldığı ticari binalar ve rezidanslar için ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam ise ısı kayıplarının standart çift cama göre %50’ye varan oranlarda azaltmasına ek olarak projelerin ihtiyacına göre farklı performanslarda güneş ısısı girişini de sınırlıyor. Bu özelliğiyle sadece ısınma değil soğutma giderlerini de azaltıyor.

Rezidans, okul veya hastane projelerinde Nötral 62/44 yüksek ışık geçirgenliği (%60) ve optimum güneş kontrolü (%43) ile tercih edilirken; ofis ve avm projelerinde ise Nötral 50/33 optimum ışık geçirgenliği (%49) ve maksimum güneş kontrolü (%33) sağladığı için tercih ediliyor. Temperlenebilir ürünler farklı renkte camlar üzerine kaplanarak, projelerin ihtiyaçlarına yönelik farklı performanslarda ürünler de elde edilebiliyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)