EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

​Bosch Termoteknik’e 4. Kez Üst Üste ‘En Başarılı Ar-Ge Merkezi Ödülü'


Bosch Grubu’nun önemli Ar-Ge merkezlerinden birine sahip olan Bosch Termoteknik, iklimlendirme sektöründe dördüncü kez “Sektörün En Başarılı Ar-Ge Merkezi” ödülünü kazandı. 

Bosch Termoteknik’in kazandığı ödül, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törende, Bosch Termoteknik Fabrika Teknik Genel Müdürü İrfan Bayrak’a takdim edildi.

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, yenilik ve tasarım yoluyla ülke ekonomisinin uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir yapıya kavuşturulması için teknolojik bilgi üretilmesini ‘Ar-Ge Merkezleri’ üzerinden teşvik ediyor. Bu teşviklerin gerek Ar-Ge Merkezi olan şirketlere, gerekse de ülkeye katkılarını takip edebilmek amacıyla 2011 yılından bu yana ‘Performans Endeksi’ çalışmasıyla her sektörün lider şirketi ödüllendiriliyor.

Bosch Grubu’nun termoteknik iş kolunda önemli uzmanlık merkezlerinden biri olan Bosch Termoteknik Türkiye de üretim ve ihracattaki başarısının yanı sıra Ar-Ge alanındaki üstünlüğüyle adından söz ettiriyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bu yıl beşinci kez gerçekleştirilen ‘Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’nde iklimlendirme sektöründe Bosch Termoteknik, dördüncü kez üst üste ‘Sektörün En Başarılı Ar-Ge Merkezi Ödülü’nü kazandı. Bu alanda önemli bir başarıya imza atan Bosch Termoteknik’in ödülü, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törende Bosch Termoteknik Fabrika Teknik Genel Müdürü İrfan Bayrak’a takdim edildi.

Manisa, Bosch Grubu’nun önde gelen Ar-Ge üsleri arasında…

İrfan Bayrak ödüle ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Bosch Termoteknik Türkiye, üretim, ihracat ve Ar-Ge alanında Bosch Grubu’nun önemli uzmanlık merkezlerinden biri. Türkiye’nin, Türk mühendislerinin adını yeni teknolojilerle, yeni ürünlerle dünyaya duyuruyoruz. Manisa Fabrikamız, Ar-Ge alanında Bosch Grubu’nun gözbebeği. Ar-Ge Merkezimiz için son üç yılda 16,9 milyon avroluk Ar-Ge harcaması gerçekleştirildi. 2020 yılına kadar 25 milyon avro daha yatırım planlanıyor” dedi.

Bosch, Manisa’da ‘yaşam için teknoloji’ geliştiriyor

Bosch Grubu’nun Manisa’daki fabrikası bünyesinde faaliyet gösteren Bosch Termoteknik Ar-Ge Merkezi’nde 86 adet Ar-Ge uzmanı ‘yaşam için teknoloji’ mottosuyla yenilikçi teknoloji ve ürünlere imza atıyor. Merkezde Ar-Ge uzmanları hem araştırma-geliştirme faaliyetlerini yürütüyor, hem de Türkiye’nin inovasyon çalışmalarına katkıda bulunuyor.

İklimlendirme sektöründe ‘En İyi Ar-Ge Merkezi’ olmanın yanı sıra ihracat lideri de olan Bosch Termoteknik, 2015 yılında, Manisa Fabrikasından Avrupa, Kafkaslar, Ortadoğu, Körfez Bölgesi, Latin Amerika ve Uzak Doğu’daki toplam 34 ülkeye 256 milyon avro ihracat yaptı.

Manisa Fabrikası, dünyanın en fazla kombi üreten tesisleri arasında ön sıralarda yer alıyor. Geçen yıl 5.555.555’inci kombiyi üreterek önemli bir kilometre taşını daha geride bırakan Bosch Termoteknik’in sorumluluk alanında Türkiye’nin yanı sıra Orta Doğu ve Kafkasya bölgesindeki 17 ülke de bulunuyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)