EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

​Space Architects&Designers Avrupa’dan Yine Ödülle Döndü

İstanbul bazlı Mimarlık firması Space Architectsand Designers ve kurucusu Kaan Çetinkaya The Telegraph gazetesi işbirliği ile Londra’da düzenlenen ve dünya çapında çeşitli projelerin katıldığı International Property Awards’ta“En İyi Otel İç Mimarisi Ödülü”aldı. 

Kaan Çetinkaya bu ödülü, 15,000 m2 olarak tüm iç mekânlarını tasarladığı Ofton İnşaat’ın bir yatırımı olan Hilton Double Tree Piyalepaşa Projesi ile almaya hak kazandı.Kaan Çetinkaya yaptığı açıklamada, 2015 yılında hizmete açılan Hilton Double Tree Piyalepaşa Projesi’nin fark yaratarak diğer otel projelerinin önüne geçtiğini belirterek, “Her parça bir tema dâhilinde özenle tasarlanıp uygulandı. Böylece bütününde bir sanat eseri özgünlüğü ve ruhunu taşıyan bir tasarım ortaya çıktı” dedi. 

1997’dan beri mimari ve iç mimari tasarımlarıyla yüzlerce projeye imza atan Kaan Çetinkaya, kendi alanına Türkiye’nin önde gelen isimlerinin başına geliyor. Çetinkaya, tasarımındaki başarısının pazarlama ve satış  odaklı tasarıma verdiği önemden kaynaklandığını söylüyor. 

“Designawards’ta finale kalmayı başardı”

Hatırlanacağı üzere Kaan Çetinkaya, Design at AL dergisi tarafından bu yıl 16 Eylül’de Venedik’te düzenlenen Designawards yarışmasında Hilton Double Tree Piyalepaşa Projesi ile Avrupa’da 200 oda üzeri otel kategorisinde ve Develi Gurubu için tasarladığı Nişantaşı Restoranı ile Global Restoran kategorisinde finalist olmuştu. Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)