EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Trijenerasyon Sistemi ile Kendi Elektriğini Üretmeye Başladı.

Sürdürülebilirlik bakış açısını tüm iş süreçlerine entegre eden Wyndham Grand İzmir Özdilek, kendi bünyesinde 0,8 MW gücünde Trijenerasyon Sistemi kurarak yeni yılın ilk aylarında doğalgazdan kendi elektriğini üretmeye başladı.

Bu projeyle sürdürülebilir dünya adına sorumluluk üstlendiğini bir kez daha kanıtlayan Wyndham Grand İzmir Özdilek, Trijenerasyon Sistemi ile elektrik, ısınma ve soğutma enerjilerinin üçünü birden tek kaynaktan üretiyor. Böylelikle otel, sadece kendi elektriğini üretmekle kalmıyor aynı zamanda ısıtma ve soğutma anlamında da fayda sağlıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Wyndham Grand İzmir Özdilek Genel Müdürü Funda Çam, Trijenerasyon Sistemi’nin 2 milyon TL’den fazla büyüklüğü olan bir yatırım olduğunun altını çizdi. Çam, “Bu sistemin faaliyete geçmesiyle birlikte otelde bir yandan enerji giderlerinde büyük oranda tasarruf sağlarken diğer taraftan da doğaya daha düşük karbondioksit gazı salıyoruz. Yeşil Yıldız Sertifikasına sahip bir otel olarak, çevre dostu kimliğimizi daha da pekiştiriyoruz’’ dedi.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)