EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Austrotherm Türkiye’den Yeni EPS Isı Yalıtım Levhaları!

Avrupa’da 19 EPS ve XPS fabrikası ile Isı Yalıtım Pazarı lideri olan Austrotherm, Türkiye’de yeni ürünlerini 2017 yılında dış cephe ısı yalıtım pazarına sundu.

Ülkemizde dış cephe mantolama pazarı hızla büyümekte ve gelişmekte. Bu büyüme, pazarın talep ve beklentilerine göre ürünlerin geliştirilmesi ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Bu doğrultuda ürün geliştirme faaliyetlerine ağırlık veren Austrotherm Türkiye 2017 yılı başında mevcut ürün gamına 2 yeni ürün daha ekledi. Böylece dış cephe ısı yalıtımı pazarında ihtiyaç olunan her kalite seviyesinde ürün çeşidini tamamlayıp uygulamacılar ve son kullanıcılara sunmuş oldu.

Austrotherm’in sunduğu ürünler arasında en yüksek ısı yalıtım performansını veren ürünü Austrotherm EPS PREMIUM’dur. 0,030W/mK ısı iletim katsayısı ve TR150 Yüzeye Dik Çekme dayanımı ve yoğun grafit katkısı içeriği ile mantolamada maksimum yalıtım performansı ve yakıt giderlerinde maksimum tasarruf arayan bina sahipleri için mükemmel bir ısı yalıtım levhasıdır. Isı iletim katsayısı değeri ile pazardaki diğer EPS ısı yalıtım levhalarına göre ciddi bir ısı yalıtım performans farkı sunar. Bu üstün özellikleriyle ürün mevcut ve yeni binaların mantolamasıyla beraber, özellikle Düşük Enerjili Bina ve Pasif Evlerin dış cephe mantolama, çatı-teras ısı yalıtımı uygulamalarında güvenle kullanılır. 

Austrotherm’in Türkiye’de faaliyetini başlatmasıyla beraber Mantolama pazarında marka bilinirliği ve markanın yüksek kalite algısını sağlayan ürünü ise Austrotherm EPS PLUS’tır. Austrotherm EPS PLUS Austrotherm’in Avrupa ve Türkiye’de dış cephe mantolama pazarında en çok tercih edilen ve mantolama uygulamacıları tarafından beğenilen ısı yalıtım ürünüdür. Grafit katkılı olması, 0,032W/mK ısı iletim katsayısı ve TR 150 değerleri ile diğer karbonlu EPS ısı yalıtım levhalarından ayrışmaktadır. Bina duvarlarının dıştan ısı yalıtımı ile teras ve kırma çatılarda, soğuk hava depolarındaki ısı yalıtım uygulamalarında güvenle kullanılır. 


Austrotherm’in; İdeal Kalite, İdeal Performans ve İdeal Maliyet sloganı ile mantolama uygulamacıları ve son kullanıcıların hizmetine sunduğu ürünü ise Austrotherm EPS FASSADE.

Austrotherm EPS FASSADE özellikle projeler ve bina yenilemelerinde ideal mantolama çözümü arayan uygulamacılar ve tüketiciler için geliştirilmiştir. 0,034W/mK ısı iletim katsayısı ve TR100 yüzeye dik çekme performans değerleri TS EN 13499 EPS ısı yalıtım levhası ile mantolama sistemi kalite standardının şartlarını tam olarak sağlamaktadır.

Austrotherm EPS ısı yalıtım levhaları bina ömrü boyunca ısı yalıtım performansını ve boyut kararlılığını korur. EPS mantolama uygulamacılarının aradığı en önemli kriterler olan boyut kararlılığı, yeterli esneklik ve keserken dağılmama kriterlerini tam olarak sağlar.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)