EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Hager Berker B.IQ Teknolojisi ile Mekanlarda Güçlü Duruş Sergiliyor

Akıllı ev teknolojileri, güvenlik, konfor ve tasarruf artıları ile gün geçtikçe lüks olmaktan çıkıp gereklilik haline geliyor. Yaşam alanlarının tüm fonksiyonlarını bir arada toplayarak hayatı kolaylaştıran KNX sistemi, özellikle unutkanlık ve konsantrasyon sorunu yaşayan ebeveynler için oldukça önemli bir hal alıyor. Hager I Berker’in KNX teknolojisini barındıran üstün tasarım ödüllü ürünü B.IQ, teknolojiyi hayatlarının bir parçası haline getiren babalar için en kullanışlı hediyelerden biri olmaya aday… B.IQ, tek anahtar üzerinde ısı, aydınlatma, müzik ve panjur kontrolünün yanı sıra dört farklı materyalden üretilebilen çerçevesiz kusursuz tasarımıyla babaların hayatına teknolojiyi ve şıklığı entegre ediyor. Üstelik sistem dahilinde olan tüm fonksiyonlar, akıllı telefon ve Ipad’ler vasıtasıyla dışarıdan da kontrol edilebiliyor.

Hager I Berker B.IQ, tek anahtar üzerinde ısı, aydınlatma, müzik ve panjur kontrolünün yanı sıra dört farklı materyalden üretilebilen kusursuz tasarımıyla mekanlarda güçlü duruş sergiliyor. B.IQ anahtarın buton kısmından mekânların aydınlatma senaryoları ve tüm fonksiyonları yerine getirilebiliyor, buton kısımları aktif olduğunda anahtarların yan kısımlarında bulunan durum led’ lerinden aydınlatmaların açık olup olmadığı da izlenebiliyor.  Hangi butonun hangi fonksiyonu kontrol ettiği LCD ekran üzerinde gözüküyor. Red Dot, Good Design, IF, Materialica ve Design Preis ’dan ödülle dönen B.IQ, müşteri talebi doğrultusunda krom, bronz hatta altın gibi materyallerle ve farklı renklerle üretilerek kişileştirilebiliyor.

Ünlü tasarımcı Peter Schreyer’in estetik dokunuşlarıyla şıklığı ve son teknolojiyi uyum içinde harmanlayan B.IQ , tüm yaşam alanlarının ısısını, alarmını, panjur ve müzik sistemlerini yönetmeyi tek anahtarla mümkün kılarken, butonda yer alan led ışık şıklığın tamamlayıcısı oluyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)