EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Yoo İstanbul Tasarımları, Hotelya'da Hayat Buldu

Tüm iç dekorasyonu Philippe Starck tarafından yapılan lüks konut projesi Yoo İstanbul, konutlarında bulunan sabit mobilyalarında Hotelya'yı tercih etti.

Sıra dışı mekanlar yaratarak, insanların işlevsel ve muhteşem tasarıma sahip evlere kavuşmalarına yardımcı olan, 34 ülkede 80'in üzerinde projeye imza atan Yoo, dünyada lüks konut trendinin belirleyicisi olarak kabul ediliyor. İstanbul'un en seçkin lokasyonunda Boğaz'a 5 dakikalık mesafede hayat bulan Say Yapı'ya ait projenin, tüm iç dekorasyonu dünyaca ünlü mimar Philippe Starck imzası taşıyor.

Proje montaj aşamasında

Toplam 11 blok, 116 rezidanstan oluşan Yoo İstanbul'un tüm dairelerinde Philippe Starck tasarımı olan banyo dolapları, vestiyer dolapları, kollektör ve elektrik pano dolapları ile kat hollerindeki dresuar ve aynalar, yurt içi ve yurt dışında birçok prestijli projeye özel üretim yapan Hotelya tarafından üretildi. Şu anda montaj aşamasında olan projede, Starck tarafından verilen renk, doku, malzeme bilgileri ışığında gerçekleştirilen üretim 3 ay sürdü.

Hareketli ve sabit mobilya alanında; otel, restoran, cafe, hastane, okul, AVM ve rezidans gibi farklı kullanım alanlarına özel üretim yapan Hotelya, bugüne dek aralarında Hilton, Sheraton, Rixos, Holiday Inn, Hyatt Regency, Fairmont gibi 5 yıldızlı otellerin de bulunduğu 500’ün üzerinde projede yer aldı. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)