EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Renk Büroları

Kanadalı  ACDF Mimarlık Stüdyosu  canlı ofis alanları oluşturmak için Playster logosunun renklerini kullanma kararı almış.

Mimarlar, Playster’in New York ve Los Angeles’tan sonra üçüncü ofis binası için 1870 metre karelik bir alanı yeniden tasarladı. Şirketin yüksek enerji ve yaratıcılığına uygun bir ortam sağlamak için parlak renklerin beyaz yüzeylerde oynanmasıyla vurgulanan çağdaş konsept tasarımı geliştirilmiş. 

Ekonomik açıdan maliyeti düşürmek için iç duvarlar yıkılmadan teknik bir renk düzenlemesi yapıldı.  Renkli halılar ile duvarların eşleştirilmesiyle toplantı odaları, açık çalışma alanları, özel büro bölümleri gökkuşağı dizisi oluşturuluyor. Şirket logosunu anımsatan renk blokları güçlü bir görsel etki yaratıyor ve akışkan bir ilerleme göstererek farklı bölgeleri sınırlandırıyor.  Bu renk bütünleri şirketteki her ekibe farklı renkler atayarak bir kimlik duygusu katıyor.

Renkli alanlar merkezdeki beyaz koridora bağlanarak tam bir kontrast ofis havası yaratılmakta.Ayrıca yer yer bölümlerde  bu beyaz duvarlar tavan ve mobilyalardaki parlak tonların etkisini azaltmak için kullanılmış.

ACDF’ ye göre Playster yaratıcı çalışmalar çıkarmak için, verimli sosyal etkileşimlerin ve buna teşvik eden ofisleri tercih ediyor .Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)