EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

LIFTINSTITUUT SOLUTIONS’ın Asansör ve Yürüyen Merdiven Planlaması ve Güvenliği Seminerleri Başlıyor

Uluslararası tarafsız denetim firması  LIFTINSTITUUT SOLUTIONS' dan ''Asansör ve Yürüyen Merdiven Planlaması ve Güvenliği'' seminerleri tüm mimarlara açık..

Konut, AVM ve ofis gibi yaşam alanlarında sıklıkla kullandığımız asansörler ve yürüyen merdivenlerin,  kuruluş aşamasında trafik analizi, uygun ekipman seçimi, montaj, teknik destek ve sonrasında doğru ürün kullanımı, ürünün kontrolleri ve periyodik bakımlarının düzenli yapılması çok önemlidir. Yanlış asansör ve yürüyen merdiven seçimi, uygulanan projenin değerini düşürebilirken, can kaybına, yaralanmaya ve maddi hasara dahi neden olabilir.

Asansör ve yürüyen merdivenleri denetleyen bir kuruluş olan Hollandalı Liftinstituut Solutions, 80 yıllık tecrübesiyle, dünyanın dört bir yanındaki asansör ve yürüyen merdivenlerin Avrupa ve Dünya standartlarına uygunluğunu kontrol ediyor. Sektörünün lider ve öncü firması Liftinstituut Solutions, her ay düzenlenecek “Asansör ve Yürüyen Merdiven Güvenliği” seminerler serisi ile hem mimarların hem de inşaat sahiplerinin maddi kayıplarını da engelleyebilecek çözüm önerileri anlatacak.

Türkiye’de her yıl yaklaşık 20-25 bin asansör hizmete giriyor. Günde yaklaşık 50 milyon insan taşıyan asansör ve yürüyen merdivenlerin, yasal mevzuatlara uygun hazırlanması ve sonrasında kontrollerinin yapılması gerekir. Projelerin oluşturulması aşamasında inşaat firmalarının doğru analizler yaparak, proje kullanım amacı ve kişi sayısına uygun asansör ve yürüyen merdiven seçmesi, montaj ve yapım süreçlerini takip etmesi gerekir.

Sektöre Yönelik Konular Masaya Yatırılacak

·Asansör ve yürüyen merdivenlerin proje tasarımından imalatına, bakımından periyodik kontrol sürecine kadar tam kapsamlı danışmanlık şirketi Liftinstituut Solutions, mimarlara yönelik “Asansör ve Yürüyen Merdiven Planlaması ve Güvenliği” seminerleri başlayacak. Her ay gerçekleştirilecek seminer dizisinde; ülkemizdeki yeni yasal prosedürler ve düşey yapı elemanlarının trafik hesaplama konuları masaya yatırılacak. Sektöre yönelik davetli konuşmacıların da düzenli katılım sağlayacağı seminer dizisinde; sektörel uygulayıcılara yönelik düzenlenecek eğitimler ile de bilgi alışverişi sağlanacak.

İlk Seminer Tarihi : 5 Ekim Perşembe 

Her ay düzenli olarak yapılacak seminerler; inşaat sektöründeki çalışanları, karar vericileri, mimarları yakından ilgilendirirken, asansör ve yürüyen merdiven kurulumunda dikkat edilmesi gereken prosedürler ile kurallara yönelik konulara ilgi duyan sektör uzmanlarına da kapıları açık olacak. Ayrıca, can güvenliğini artırıcı öneriler ile toplumsal farkındalık da oluşturacak. 

İlki 5 Ekim Perşembe günü düzenlenecek seminer dizisinin detayları ve ücretsiz kayıtları için aşağıdaki iletişim bilgilerinden Liftinstituut Solutions’a ulaşmak yeterli.

   İlgili kişi:                            Gülseren Polat

   E-Posta Adresi:                training.ea@liftinstituut.com

   Telefon:                             +90 216 510 12 22


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)