EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

PaintExpo Eurasia Fuarı ve STT Eurasia Fuarı 12-14 Ekim’de İstanbul’da

2011  yılından beri FairFair GmbH ve Artkim Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen 4. Endüstriyel  Kaplama Teknolojileri Fuarı PaintExpo Eurasia ile 3. Yüzey İşlem, Galvaniz Kimyasalları ve Teknolojileri Fuarı STT Eurasia 12-14 Ekim tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

16 farklı ülkeden 100’ün üzerinde firma ve firma temsilciliğinin yer alacağı ve İstanbul
Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek PaintExpo Eurasia Fuarı’nda yer alacak firmalar, ön işlemden kalite kontrolüne kadar uzanan ürün ve hizmetleri fuar ziyaretçilerine tanıtacaklar. 

PaintExpo Eurasia Fuarı 21 farklı ülkeden 86 yabancı, 65 yerli olmak üzere toplam 151 firma ve firma temsilciliğine; STT Show  Eurasia Fuarı ise 12 farklı ülkeden 22 yabancı, 44 yerli olmak
üzere toplam 66 firma ve firma temsilciliğine ev sahipliği yapacak.

“Can alıcı bir rol oynuyor”

İster ıslak boyama, ister toz kaplama olsun, endüstriyel boyama teknolojisinin günümüzde sanayinin ve günlük yaşamın tüm alanlarında can alıcı bir rol oynadığını belirten Artkim Fuarcılık Projeler Satış Müdürü Yasemin Yıldırım, “Boya; metal, bir yandan plastik, ağaç ve başka malzemelerden yapılma yüzeyleri mekanik, kimyasal ve fiziksel saldırılardan korur ve bu koruma da gittikçe daha yüksek kalite düzeyleri gerektirir. Öte yandan, boya ve kaplamalar, artık satışları da doğrudan etkilemeye başlıyor. Kusursuz bir boya kaplamasının görünümü ve dokunma duyusuyla ilgili özellikleri, ürünlerde katma değer yaratmakta ve bu da satın alma kararını etkileyen önemli
unsurlardan biri olarak öne çıkmaktadır”  dedi.

ROBOTIC APPLICATION ZONE

Otomotik boyama teknolojilerinin yer aldığı Robotik Uygulama Alanı’nın da ziyaretçilerin ilgisini çekebileceğini belirten Yıldırım, 12 ülkeden toplam 60’ın üzerinde firma ve firma temsilciliğinin katıldığı STT Eurasia Fuarı’nı, yerli ve yabancı 2.000’den fazla sektör profesyonelinin ziyaret etmesini beklediklerini ifade etti.
 
3.Yüzey İşlemler Teknolojileri Fuarı STT Eurasia Fuarı’na Türk firmaları haricinde, Fransa, İsveç, Almanya, İtalya, Avusturya ve Kore’den de firmalar katılıyor.
 
Bu yıl özellikle İran, Türki Cumhuriyetler, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa ülkelerinden gelecek yabancı ziyaretçi sayısında da artış beklenen fuar; yüzey işlem, kaplama ve galvaniz kimyasalları, tesis ve ekipmanlarını ilgilendiren tüm sektör mensuplarını bir araya getirecek.
 
GALDER GALVANIZING ZONE

Galvaniz sektörünün önde gelen firmalarını tek bir çatı altında toplayan GALDER (Genel Galvanizciler Derneği) desteğiyle gerçekleştirilecek olan STT Show Eurasia, fuar alanında aynı zamanda Galvaniz Kaplama uygulamalarının sergileneceği “Galder Galvanizing” alanına da ev sahipliği yapacak.
 
GALVANOTEKNİK ALANI

Yüzey kaplama sistemleri yapan firmaların kaplama tekniklerini gösterebileceği ve kaplanmış ürünlerin sonucunu gösterecekleri Galvano Teknik Özel Alanı ise, ziyaretçilerin proses safhalarını öğrenebileceği bir alan olacak.
 
Fuarlar hakkında daha detaylı bilgi almak için www.paintexpoeurasia.com ve  www.stteurasia.com  adresleri ziyaret edilebilir.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)