EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Ersa'nın Destekçisi Olduğu, Sanat Etkinliği BASE Sona Erdi

Ersa’nın mimari tasarım ve mobilya sponsorluğunda gerçekleştirilen BASE, sanat dolu dört günün ardından sona erdi.

Türkiye’nin yeni nesil sanatçılarını ilk kez İstanbul’da Galata Rum Okulu’nda aynı çatı altında bir araya getiren yeni nesil sanat buluşması BASE sona erdi. 20 ilde 31 üniversiteden 108 sanatçıya ait 116 yapıta ev sahipliği yapan ve birbirinden değerli konuşmacıların yer aldığı panel programıyla sanat dünyasına dair önemli konuları tartışmaya açan BASE’i yaklaşık 12 bin kişi takip etti. 

Mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişlerinde yeni nesil sanatçılara destek olmayı amaçlayan; aynı zamanda galeri, koleksiyonerler, sanatseverler ve yaratıcı endüstrilerin de genç yetenekler keşfetmesine aracı olma misyonu taşıyan BASE, 21-24 Aralık’ta gerçekleşti. Her biri farklı bir tecrübe ve göze sahip uluslararası isimlerin seçtiği yeni mezun sanatçı adaylarının çalışmalarının yer aldığı BASE’de, serginin yanı sıra Alev Ebuzziya, Ali Kazma, Gülsün Karamustafa, Hale Tenger, Mehmet Güleryüz, Murat Germen, Refik Anadol, Taner Ceylan gibi isimlerin arasında olduğu BASE Talks çok sayıda sanat meraklısını bir araya getirdi. 

                                      

19.yüzyılın ikinci yarısında inşa edilen Galata Rum Okulu binasının tarihi dokusu göz önünde bulundurularak oluşturulan alanlarda Ersa’nın çok sayıda ödüllü tasarımı kullanıldı. Ece Yalım Design Studio imzalı Twins koltuk, Envelope bekleme ünitesi ve Carnival serisinden Trapeze, Lobut, Tambour ve Acrobat mekana hareketli bir görünüm kazandırırken, Burak Koçak tasarımı Hull koltuk ve Şule Koç tasarımı Hi sehpa ile panelistlerin bulunduğu alanda yenilikçi ve konforlu bir mekan kurgusu oluşturuldu. Atölye ve kafe alanlarının yer aldığı teras katında ise Ersa’nın bekleme alanları için geliştirilen ürünleri tercih edildi. 

Ersa Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Ata, “Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerden yeni mezun genç sanatçılarımıza destek vermeyi amaçlayan BASE etkinliğinin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Kurumsal yayınımız Box In A Box Idea ve içinde bulunduğumuz veya destekçisi olduğumuz öğrenci etkinliklerinde olduğu gibi genç isimlerle bir araya gelmek, Ersa için her zaman çok değerli ve vazgeçilmez olmuştur” dedi.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)