EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

YDA CENTER’DA Pulverize Çözümler...

YDA Center mimari projesinde tercih edilen 09030.P7037 kodlu ürün Pulver Class 2 serisinden üstün dış cephe dayanımına sahip, standart boyalara göre daha uzun süre renk ve parlaklık dayanımı gösteren Superdurable bir üründür.

Pulver Toz Boya otomotiv, beyaz eşya, endüstriyel segmentlerde olduğu gibi mimari alanda da yeni ürünler sunmaya devam ediyor. Mimari dış cephe sistemlerinde, özellikle alüminyum profil ve levhalar üzerinde kullanıma uygun yeni projeler geliştiren ve 1988’den bu yana farklı sektörlere ürün sunan Pulver Toz Boya mimari için de faydalı çözümler öneriyor.

Mimari projeler üzerinde uzun yıllardır profesyonel bir ekiple hareket eden Pulver, projelerde çözüm ortağı olarak yer alırken, toz boyanın kullanım alanları ile ilgili özellikle mimari ofislere fikir kaynağı oluyor, destek veriyor. 20 yılı aşkın tecrübe ile gökdelen, havalimanı, avm gibi birçok prestijli projede Pulver Mimari seri toz boyalar kullanılmaya devam ediyor.  

YDA Center mimari projesinde tercih edilen 09030.P7037 kodlu ürün Pulver Class 2 serisinden üstün dış cephe dayanımına sahip, standart boyalara göre daha uzun süre renk ve parlaklık dayanımı gösteren Superdurable bir üründür. Ürün, alüminyum gibi metal yüzeyler için uygun olup, yapıya gerek estetik görünüm gerekse üstün koruma dayanımı sağlamaktadır. Uygulama şartlarına uygun kaplama yapıldığı takdirde, dış ortam koşullarında 25 yıl üstün dayanım sağlamaktadır. 

Class 2 seri Superdurable ürünler ile standart ürünlere ait karşılaştırmalı sonuçlar aşağıdaki gibidir:  

Pulver Class 2 seri ürünler, Qualicoat ve GSB gerekliliklerinde belirtilen tüm yüksek iklim dayanım şartlarını sağlamakla birlikte, koruyucu özelliği ile kaplamış olduğu malzemenin dayanım ömrünü de uzatmaktadır.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)