EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

​Piyalepaşa İstanbul’ da Pulverize Çözümler

Piyalepaşa İstanbul mimari projesinde tercih edilen 09620.PY564 kodlu ürün, Pulver Mimari ürün serisinden A2 sınıfı yanmazlık dayanımına sahip, Class 2 özellikli üstün dış cephe dayanımlı bir üründür.

Pulver Toz Boya, otomotiv, beyaz eşya, genel endüstri segmentlerinde olduğu gibi mimari alanda da yenilikler sunmaya devam ediyor. Mimari dış cephe sistemlerinde, özellikle alüminyum profil ve levhalar üzerinde kullanıma uygun yeni projeler geliştiren ve 1988’ den bu yana farklı sektörlere ürün sunan Pulver Toz Boya mimari için de faydalı çözümler öneriyor.

Mimari projeler üzerinde uzun yıllardır profesyonel bir ekiple hareket eden Pulver, projelerde çözüm ortağı olarak yer alırken, toz boyanın kullanım alanları ile ilgili özellikle mimari ofislere fikir kaynağı oluyor, destek veriyor. 20 yılı aşkın tecrübe ile gökdelen, havalimanı, avm gibi bir çok prestijli projede Pulver Mimari seri toz boyalar kullanılmaya devam ediyor.  

Piyalepaşa İstanbul mimari projesinde tercih edilen 09620.PY564 kodlu ürün, Pulver Mimari ürün serisinden A2 sınıfı yanmazlık dayanımına sahip, Class 2 özellikli üstün dış cephe dayanımlı bir üründür. Ürün, alüminyum gibi metal yüzeyler için uygun olup, yapıya gerek estetik görünüm gerekse üstün koruma dayanımı sağlamaktadır. 

A2 sınıfı organik bir ürün olan bu boyanın “Yanmaz-Zor yanıcı” olduğunu, s1 tanımı yanma esnasında her hangi bir duman vb. gaz salınımının olmadığını, d0 ise damlama gibi yüzeyden yangını alevlendirici nitelikte tanecik ayrılmalarının olmadığını ifade etmektedir. BS476:Part 7 Yüzeyde Alev Yayılımı standardına göre ürünümüz, Class 1 sınıfı olarak, yani yangın esnasında yüzeyde alevi ilerletmeyen nitelikte sınıflandırılmıştır. Yine bir diğer önemli standart olan BS 6853:1999 Yangın Esnasında Zehirli Duman Ağırlık Toplamının Belirlenmesi şartnamesine göre, yangın esnasında zehirli gaz salınımının olmadığı ve ilgili değerin R: 0,32 olarak ölçüldüğü gözlemlenmiştir. 

Pulver Mimari seride bulunan Class 2 özellikli tüm ürün grubu, yukarıda belirtilen yangın dayanım şartlarını sağlamakla birlikte, koruyucu özelliği ile kaplamış olduğu malzemenin dayanım ömrünü de uzatmaktadır.
Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)