EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Gaggenau’dan Mimarlara Tasarım Özgürlüğü, Mutfaklara da Huzurlu Sessizlik...

Lüks mutfak aletlerinde “Farkın adı” Gaggenau, 200 Serisi Vario gömme aspiratör modelleri VL 040 ve VL 041 ile mutfak havalandırma alanındaki uzun yıllara dayanan tecrübesini bir kez daha kanıtlıyor. Gaggenau Vario gömme aspiratörler, yemek kokusunu, nem ve dumanlarını yukarı doğru değil de, daha etkili ve sessiz bir yöntem olan tezgâh içine çekme yöntemiyle gideriyor. Havalandırmaya oldukça etkili bir çözüm olan bu uygulamayla, buhar ve kokular doğrudan etkili olarak aşağıya doğru emiliyor.

Gaggenau Vario gömme aspiratörlerin önemli avantajı, motor bölümü dışarıda olduğu için mutfaklara huzurlu bir sessizlik getirmesi. Bu özellik aynı zamanda mimarlara da tasarım özgürlüğü sunarak, ocak sistemlerini pencere önlerine konumlandırmaya olanak sağlıyor.

Gaggenau Vario gömme aspiratörler, tıpkı bir split klima gibi ayrı bir emme motoruna sahip. Bu emme motoru, mutfağın dış cephesine yerleştiriliyor. Dış cephedeki motor çalıştırıldığında tezgâh üzerindeki koku ve dumanları alıp direkt dışarıya yönlendiriyor. Böylece yenilikçi mutfak ve daire tasarımlarının gerektirdiği yenilikçi havalandırma sistemi çözümleri alanında fark yaratıyor. Ortada yemek buharı, kokusu ve nem ya da küçük yağ partiküllerinden eser bile kalmıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)