EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Baymak, Eğitim ve Sosyal Etkinlik Toplantısı Düzenledi

Baymak 4-7 Aralık 2014 tarihleri arasında Antalya WOW Kremlin Palace Otel’de dev bir eğitim ve sosyal etkinlik toplantısı düzenledi, Baymak Genel Müdürü Ender Çolak toplantıda bayi sistemi ile ilgili Türkiye’de sektöründe ilk olacak bir açıklama yaptı.

BAYMAK BES’İ TABANA YAYIYOR…

Baymak Genel Müdürü Ender Çolak: ‘’ Bayilerimizin geleceğe daha güvenli bakması için bireysel emeklilik sistemine katılımlarını destekleyeceğiz.’’

Baymak Türkiye’nin her yerinden gelen 1000 Baymak bayisinin katıldığı etkin bir toplantı gerçekleştirdi.

Organizasyon, genel toplantıya bayilerin katılımı ile başladı. Bdr Thermea Grup Ceo’su Rob Van Banning ve Baymak Genel Müdürü Ender Çolak toplantı boyunca Baymak’ta yaşanan ve yaşanacak olan değişim ve gelişimlerle ilgili bayileri bilgilendirdiler. Baymak Genel Müdürü Ender Çolak: ‘’ Ailemizi uzun bir aradan sonra tekrar bir araya getirmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz bugün. Bildiğiniz gibi Baymak BDR Thermea gruba dahil olduktan sonra müthiş bir ivme kazanarak her alanda dev yatırımlar yaptı. Gerek iç yapılanmamızda, gerekse sizlerle olan iletişimimizde büyük adımlar attık. Bugün burada sizler için çok çarpıcı olan farklı bir yeniliğimizi daha size müjdelemek istiyoruz. Siz değerli bayilerimizin geleceğe daha güvenli bakması için sizlerin bireysel emeklilik sistemine katılımınızı destekleyeceğiz. Baymak olarak bizler bayilerimiz adına açılan bireysel emeklilik hesaplarına katkı sağlayacağız. Baymak bayisi ne kadar uzun süre Baymak ile kalırsa ileride emekli olduğunda alacağı birikim artacak. Bizim her ay bayi adına yatıracağımız katkı payına %25 de Devlet katkısı eklendiğinde bayilerimiz için çok önemli bir birikim söz konusu olacaktır. Burada amacımız bir taraftan Baymak ailesinin uzun dönemli refahına katkıda bulunmak olurken diğer taraftan da ülkemizde tasarrufun gelişmesine destek vermektir. Çalışmamızın detayları Müsteşarlığın devlet katkısı konusundaki görüşünden sonra netleşecektir.

Baymak’ın 2013 yılından beri büyük bir hızla dönüşüm gerçekleştirdiğini, bu sayede yenilikçi Hollanda teknolojisini bulunduğu BDR Thermea grubu içinde en hızlı ve başarılı uygulayan firma olduklarını belirten ÇOLAK, “Yeni dönemde bayi kanalımızın tüm çalışma sistemini de modernize ediyoruz. Onları bir taraftan dünyanın en yenilikçi teknolojisi ile buluştururken diğer taraftan da yeni bir sadakat programıyla ve modern showroomlarla destekliyoruz.’’

2015 yılında yeni teknolojileri sunmaya devam edeceklerini belirten Ender ÇOLAK, sektörde lider oldukları yoğuşmalı kazanların daha büyük kapasitelerini ve akıllı teknolojiyi kullanmalarını sağlayan yeni oda termostatlarını sektöre sunacaklarını söyledi.

Yeni Baymak’ta sürdürülebilir bir bayi yapısına sahip, müşteri ve kalite odaklı, katılımcı bir yönetim anlayışını ve sosyal sorumluğu ön planda tuttuklarını belirten ÇOLAK, “ Bugün Baymak olarak üretim, kalite ve çevre standartları bakımından BDR Thermea’nın İtalya, Almanya, İngiltere, İspanya ve Fransadaki tesisleriyle aynı seviyeye geldik, bunu en son aldığımız ISO 18001 belgesiyle de perçinledik. Baymak olarak amacımız BDR Thermea’nın ana üretim üssü olmak ve bu yolla ihracatımızı 150 milyon dolar düzeyine çıkarmak. Baymak şu anda BDR grubunun bütün kazanlarının yanında güneş kollektörlerini ve sıcak su tanklarını da üretmeye başladı. Yakın zamanda kombide de Avrupanın merkezi olmayı amaçlıyoruz,” dedi.

Deniz Gökçe, Ekonomi Gündeminin nabzını tuttu

Ünlü ekonomist Deniz Gökçe’de dev organizasyonda yerini aldı ve Baymak bayilerine ekonomi gündemi ile ilgili sihirli ipuçları vererek gündemin nabzını tuttu. Deniz Gökçe, Baymak markasının 45 yıllık köklü bir marka olduğundan ve güveninden yola çıkarak, Baymak’ın bayilerini hiçbir zaman belirsiz bir ortamla karşı karşıya bırakmadığına dikkat çekti, böyle bir markanın zinciri içinde yer alanların gelecek kaygısından uzak olarak, huzur ve güven içinde çalıştıklarını belirtti. Yüksek bir katılımla gerçekleşen Deniz Gökçe toplantısı, Deniz Gökçe’nin piyasa durumuna ve geleceğe ilişkin yaptığı çarpıcı açıklamalarıyla son buldu.

Aynı anda 8 farklı salonda 8 farklı eğitim gerçekleşti…

Su Basınçlandırma sisteminden, ısıtma sistemine, klima ve beyaz eşyadan, fotovoltaik eğitimine kadar eş zamanlı tam 8 farklı salonda 8 farklı eğitim Baymak Ürün Müdürleri tarafından gerçekleştirildi. Alanlarında uzman olan Baymak Ürün Müdürleri eğitimlerini adeta şova dönüştürerek, her eğitimi uygulamalı olarak anlatmayı seçtiler. Bayilerin katılımıyla oldukça interaktif olarak geçen eğitimler sonrası, her ürün bayiler tarafından tek tek incelendi ve Hollanda teknolojili ürünler, Ürün Müdürleri tarafından tek tek anlatıldı. Kullanıcı dostu, enerji verimli ürünler bayiler tarafından fazlasıyla ilgi çekti.
Eğitimler sonrasında ise her Baymak Bayisi katıldığı eğitimle ilgili sertifika alarak, gala gecesinde yapılan çekilişle bir ürün hediyesinin sahibi oldu.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)