EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Bosch Termoteknik Okullarda Uygulamalı Eğitim Yapılmasını Sağlıyor

Bosch Termoteknik Türkiye, teknik okullarla başlattığı işbirliği çalışmaları kapsamında 3 okula yardımda bulundu. „İşbirliği kapsamında okullara kombiler, ısıtma tesisatı yan ekipmanları ve fan ürünleri ile, ısıtma – soğutma – havalandırma ve tesisat içerikli teknik kitaplar gönderildi. 

İmzalanan protokol ile İzmir Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tesisat Teknolojisi, Manisa Yunusemre Polinas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ula Ali Koçman Meslek Yüksek Okulu Gaz ve Tesisatı Teknolojisi bölümlerine kombiler, ısıtma tesisatı yan ekipmanları ve fan ürünleri ile, ısıtma – soğutma – havalandırma ve tesisat içerikli teknik kitaplar gönderildi.

Okulların, öğrencilerin bilgi birikimini geliştirmek ve pratik yapmaları sağlamak için ürün ve örnek model talepleri yapması üzerine gerçekleştirilen işbirliğiyle Bosch Termoteknik, öğrencilerin konvansiyonel ve yoğuşmalı kombilerin çalışma prensiplerini, iki teknoloji arasındaki farkları ürünler üzerinde pratik yaparak öğrenmesine, böylelikle hızlı ve akılda kalıcı öğrenime destek olmayı amaçlıyor.

Konforlu kullanım sunan, yüksek verimli ısıtma ve sıcak su çözümleri sağlayan Bosch konvansiyonel kombiler ve yoğuşma teknolojisinin mucidi Bosch yoğuşmalı kombiler ile 1825 yılından bu yana ısıtma sektörüne yön veren Buderus konvansiyonel kombilerin öğrencilere ışık tutması hedefleniyor.

Teknisyen yetiştiren ilgili okullara gönderilen ürünlerin eğitim salonlarında kullanılmasıyla öğrenciler uygulamalı eğitim alma şansına sahip oluyor. Okullara gönderilen ürünler arasında dünya çapında tesisat sistemleri yan ekipmanları uzmanı olan Spirotech ürünlerinden Spirovent hava ayırıcı, Spirotrap pislik tutucu ve ayrıca Spirocombi hava ayırıcı ve pislik tutucu ürünün kesiti ve fan sektörünün öncüsü olan Elicent firmasına ait AxC serisi kanal tipi radyal fan da bulunuyor.

Bosch Termoteknik Türkiye ekibi, okullarla gerçekleştirilen işbirliklerinin artmasını ve önümüzdeki dönemde daha fazla sayıda okula ulaşarak katkıda bulunmayı hedefliyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)