EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Villeroy&Boch Lodge ile Geleneksel Ahşap Zeminlere Alternatif

Doğa, iç mekan tasarımında uzun zamandır trend olmaktan çıkıp aksine sürekli güncellenen ve dönüşüm geçiren vazgeçilmez bir tema haline geldi. Çağımızın yüksek teknoloji ve hız karşısındaki denge arayışında modern hisse sahip doğal yaşam aksesuarları gün geçtikçe çok daha fazla insanı etkiliyor. İster mobilya ister yer döşemesi olsun, ahşap popülerliğini korumaya devam ediyor.

Villeroy & Boch, Lodge ile ahşap zemin görünümüne sahip yeni porselen seramik zemin konsepti ile dikkat çekiyor. Parkeden ilham alan Lodge, modern olduğu kadar doğal… Doğal ahşap görünümü, damarlı yüzey, renk çeşitliliği ve otantik renklerle uyumlu olarak geliştirildi. Sonuç, yüksek kalitede doğal görünümlü zeminler...

Lodge, klasik parke boyutu olan 90cm ebatları ile beş renkten oluşan iki farklı formatta sunuluyor. Seri, hem özel hem ticari alanlar için sağlamlık, dayanıklılık ve kolay bakım gibi porselenin tüm faydalarını sunuyor.

Lodge, vilbostone porselenden oluşan 11,25x90cm ve 22,5x90cm ebatlarına sahip bir zemin kavramı olarak öne çıkıyor. Karolar 10mm kalınlığında rektifiye edilerek sunuluyor. Doğal ahşap tonlarından esinlenerek tasarlanan renk yelpazesi, çok açık kahve, doğal kahve ve koyu kahveye kadar birçok tonu kapsıyor. Çoklu renk seçenekleri; bej, gri-bej, kahve, gri ve koyu kahvedir. Dokunulduğunda ahşabın doğal görüntüsüne sahip duyguyu veren serinin tüm renk ve formatlarında R9 kaymazlık özelliği bulunuyor. 30cm ölçülerinde filelenmiş mozaikler dekoratif tasarımları ile duş zeminleri için mükemmel bir seçim oluşturuyor. Konsepte son bir dokunuş kazandıran süpürgelikler 7,5x90cm boyutlarında…

Lodge, doğal ahşap çekiciliğine sahip yaşam alanları ve banyolar dizayn edilmesine olanak sağlıyor. Yerden ısıtma gibi seramiğin faydalarından taviz vermeden ahşap görünümü arayan kişiler için ideal bir seçim olarak öne çıkıyor. Doğal modern görünümü ile mimari ya da bireysel kullanımlar için sayısız tasarım olanağı sunan Lodge, geleneksel ahşap zeminlerine alternatif oluşturuyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)