EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Yalın Modernliği Zıtlıklarla Yeniden Yorumlayan Koleksiyon; Eclipse

Duvar kaplaması üzerine dünyanın en iyi markalarının en yeni koleksiyonlarını her sezon müşterilerinin beğenisine sunan Homteks’in yeni koleksiyonu Eclipse’in sezon ana teması ‘zıtlıklar’...
Yalın modernliği hayatın zıtlıklarıyla yeniden yorumlayıp tasarımlarına yansıtan ARTE’nin Eclipse Koleksiyonu’nun teması; “Siyah & Beyaz, Yin & Yang, Işık & Karanlık, Gündüz & Gece”. Termoform adı verilen özel bir teknikle üretilen bu mükemmel kumaş duvar kaplamaları çekiciliğinin yanı sıra akustik özelliğiyle de yaşam alanlarına değer katıyor.

Tanıdık Desenler

Eclipse Koleksiyonu’nun üç tasarımı aslında daha önce Entrika koleksiyonunda karşımıza çıkmıştı. İlki olan Rosace, origaminin geometrik şekillerini andıran kabartma üçgenlerden oluşuyordu. İkincisini ise yine tanıdık bir desen olan Caisson oluşturuyor ki klasik bir Fransız panelli kapıyı andırıyordu. Feuillage ise çok farklı bir karakter olarak tamamen doğa üzerinde modellenerek doğal yaprak motiflerini güzel ve akıcı bir düzenlemede sergiliyordu.

Yeni Desenler

İlk tasarım Flex, geometrik şekillerin optik açıdan büyüleyiciliğini vurgulayan bir desen kombinasyonu. Duvarı canlandıran kabartmasının üzerindeki zarif damask motifi tılsımını klasik çiziminin ince detaylarından alıyor. Zarif hatları sayesinde sade, yalın ve modern mobilyalarla kombine edilebildiği gibi klasik iç tasarımda da büyüleyiciliğini sergiler. Üçüncü ve son tasarım ise Select. Her duvarı hayata döndürebilecek eğik fayans görünümündeki bu eğlenceli desen şimdiden çok popüler. Klasik ve modern iç mekanlar için uygun olan Select, ritmik, neşeli, güzel, eğlenceli, bir o kadar da havalı ve çok yönlü...

Siyah & Beyaz

Koleksiyonun adının Eclipse olması bir tesadüf değil çünkü koleksiyonda Siyah & Beyaz; astronomik bir olay olan bir gök cisminin başka bir gök cisminin geçici olarak gölgesinde olduğu zamanı ifade ediyor. Eclipse Koleksiyonu’nun tüm desenleri, tasarım dünyasında sonsuza kadar moda olacak olan birbirine zıt bu iki renkten oluşuyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)