EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

​Schneider Electric ‘En Sürdürülebilir Şirket’ İlan Edildi

Schneider Electric, sürdürülebilirlik performansıyla Fransa’da halka açık en büyük 40 şirket arasında ‘En Sürdürülebilir Şirket’ seçildi.

Enerji yönetiminde global uzman Schneider Electric, CSR Enstitüsü (Enjeux Les Echos and Institut RSE) tarafından, Paris borsasında işlem gören en büyük 40 şirket arasında (CAC40) ‘En Sürdürülebilir Şirket’ ünvanına layık görüldü. Bu ünvan, Schneider Electric'in sürdürülebilirlik felsefesini tüm performans, karar alma ve uygulama süreçlerine uzun bir zamandır entegre ettiğini vurguluyor.

Schneider Electric Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Jean-Pascal Tricoire, “Sürdürülebilir gelişmeye odaklanmak, müşterilerimiz, çalışanlarımız, faaliyet gösterdiğimiz topluluklar, hissedarlarımız ve paylaştığımız gezegenin tümü için çok büyük anlam ifade ediyor" dedi.


Schneider Electric’in, etik, insan hakları, ticari tutarlılık, enerji tasarrufu, sorumlu tedarikçi ilişkileri ile ilgili programlarının yenilikçiliği ve somutluğu, 1000 üzerinden 840 puanla tescil edildi. Şirketin şeffaflığı, DJSI, CDP, Ecovadis Oekom, Vigeo gibi derecelendirme kuruluşları tarafından da onaylandı.

İklim değişikliği sorununa tümüyle yoğunlaşmış durumda bulunan Schneider Electric, Aralık ayında Paris'te düzenlenecek olan COP 21 Uluslararası İklim Değişikliği Konferansına da katkıda bulunuyor. Aynı zamanda Global Compact Fransa Başkanı olan Schneider Electric CEO’su Tricoire, geçen Mayıs ayında Paris'te 1.500 katılımcıyla toplanan İş ve İklim Zirvesi’nin (Business & Climate Summit) eş başkanlığı görevini üstlendi.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)