EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

​Özel Bir Halı Düşünün, Bir Tek Sizde Olacak Ünlü İsveç Markası Kasthall Türkiye’de

Çok sayıda dünya markasının Türkiye temsilcisi olan Mozaik Metraj, ünlü İsveç markası Kasthall’ü da ürün gamına dahil etti. Kişiye özel, dayanıklı, doğal ve benzersiz halılar yaratmak fikriyle yola çıkan markanın koleksiyonu, tamamen doğal hammaddeler kullanılarak, sipariş üzerine özel olarak üretiliyor. Türkiye’de Mozaik Metraj’da satışa sunulan, üretimde el işçiliğinin kullanıldığı Kasthall’ın üç farklı koleksiyonunda; el işçiliğiyle püskürtme tekniği kullanılarak üretilen tuft halılar, geleneksel olarak el dokuması teknikleri kullanılarak üretilen dokuma halılar ve yüksek trafiğin olduğu genel alanlarda kullanım için tasarlanan duvardan duvara halılar yer alıyor.

El işçiliğinin yün ve ketene özel dokunuşu

Pek çok ünlü markanın Türkiye temsilciliğini yürüten Mozaik Metraj, ünlü İsveç markası Kasthall’ü Türk tüketicisi ile buluşturmaya başladı. Kişiye özel, dayanıklı , doğal ve benzersiz halıların yer aldığı Kasthall koleksiyonundaki tüm halılar, tamamen doğal hammaddelerden üretilmesi ile dikkat çekiyor. Hem özel konutlarda hem de yüksek trafiğin olduğu genel alanlarda kullanılabilen halıların hepsi sipariş üzerine, yüksek kalitede özel olarak üretiliyor. El işçiliğinden vazgeçmeyen, sadece yün ve ketenden üretilen ve özellikle Yeni Zelanda ve Avrupa yününü kullanan marka eşsiz ürünlere imza atıyor.

Türkiye’de Mozaik Metraj’da satışa sunulan, Kasthall’ın üç farklı koleksiyonunda; tuft halılar, dokuma halılar ve duvardan duvara halılar yer alıyor.

Tuft halı koleksiyonunda halılar, el işçiliğiyle püskürtme tekniği kullanılarak üretiliyor. Bu yöntem markaya tasarım özgürlüğü sunarken, Tuft koleksiyonunda; Sampe’nin 1950’lerdeki klasik halısının modern yorumu olan Airfield, kontrast renkleri ile dikkat çeken, modern, romantik ve şık bir kumaşı hatırlatan Aston, Ingrid Dessau’nun 1960’da tasarladığı Rya isimli halının modern yorumu olan Balder’s Hage, benekli, renkli, karışık desenleriyle parti şeker konfeti konseptiyle yaratılmış olan Tekla yer alıyor.

Yıllardır geleneksel olarak kullanılan el dokuması tekniği ile üretilen Dokuma halılar koleksiyonunda halılar, markanın geliştirdiği Rug-designer programıyla istenilen desen ve boyutlarda kişiye özel tasarım olarak üretiliyor. Koleksiyonda yer alan Arkad, duvardan duvara olarak da üretilebilirken, farklı desen ve renklerle hazırlanabiliyor. Yün ve keten malzemeden oluşan Happy ise kontrast renklerle karizmatik bir görüntü sunuyor.

Yine yün ve özel üretim halılar olarak yüksek trafiğin olduğu genel alanlarda kullanım için tasarlanan Duvardan duvara halıları içeren koleksiyonda yer alan Rita; Kaya, deniz temalarından yola çıkılarak ve Stockholm’deki takımadalarından esinlenilerek, Monroe ise; yıldızlı gökyüzü ve denizin yüzeyindeki ışıltılardan esinlenerek tasarlanmış bir seçecekler olarak dikkat çekiyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)