EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

​Çatıları Renklendiren Yeni Nesil Çözümler Megaron Çatı Teknolojileri'nde

Kuruluşundan bugüne bir milyardan fazla kiremit üreten lider marka Kılıçoğlu'nun hayata geçirdiği Megaron Çatı Teknolojileri, çatılara doğanın renklerini taşıyor. Dünyanın en gelişmiş yeni nesil çatı teknolojilerini sunan Megaron Çatı Teknolojileri, dünyaca kabul görmüş Kılıçoğlu kalitesinin bütünsel çatı sistemi çözümleri markası olarak fark yaratıyor.

Kiremit ve çatı teknolojilerinde Türkiye'nin referans markası Kılıçoğlu, hayata geçirdiği Megaron Çatı Teknolojileri markası ile dünyanın en ileri bütünleşik yeni nesil çatı teknolojisi çözümlerini tek çatı altında topluyor. Megaron Çatı Teknolojileri, üstün donanımı ve üretim teknolojisiyle farklı renklerdeki mükemmel kiremitleri ve çatı çözümlerini Kılıçoğlu güvencesiyle sektörle tanıştırıyor.

Yeni nesil çatıların öncüsü

Tam otomatik İsveç ve İtalyan teknolojisiyle kurulan Megaron Üretim Tesisi’nde üretilen Megaron S ve Megaron V kiremitler, çift kat yüzey kaplama teknolojisi, üstün Alman kalitesiyle farklı renk seçenekleri, geniş aksesuar çeşidi ve AB standardında ambalajıyla piyasaya sunuluyor. Çatı sistemleriyle ilgili tüm detay çözümleri en ileri teknolojiyle hayata geçiren Megaron Çatı Teknolojileri, alternatif renkli kiremitleri, güneş panelleri, çatı pencereleri, su ve ısı yalıtımı için sunduğu bütünsel çözümleriyle tüm ihtiyaçlara uygun en gelişmiş sistemleri sunuyor.

Binalara estetik ve konfor kazandıran Megaron Çatı Teknolojileri, standartların ötesinde sağlamlığı ve dayanıklılığıyla fark yaratıyor. Megaron Çatı Teknolojileri ürünleri, yeni binaların ömrü kadar uzun ömürlü olmalarıyla benzerlerinden ayrılıyor.

Bütünleşik çatı sistemi çözümleri

Çatının uzmanlık gerektiren ve bütünsel çözümlenmesi gereken bir yapı unsuru olduğunu ifade eden Kılıçoğlu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Barış Yalçın Özaydemir, Megaron Çatı Teknolojileri ile çatılara renkli kiremit alternatifi getirdiklerini, bunun yanı sıra ısı ve su yalıtımı için bütünsel çözümlerle çatıyla ilgili tüm ihtiyaçları tek merkezden karşılayan yeni nesil bir sistemi hayata geçirdiklerini belirtiyor.

Özaydemir, Megaron Çatı Teknolojileri'ni uygulayan profesyonel uzman bayi ağını da kurduklarını ifade ederek, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde en uygun ve ideal çatı çözümlerini anahtar teslim uygulayarak sahiplerine teslim ettiklerini kaydediyor. Özaydemir, Kılıçoğlu'nun yeni ve yenilikçi markası Megaron Çatı Teknolojileri'nin tesisiyle birlikte 8 milyon m2 kiremit üretim kapasitesine sahip olduklarına değinerek, dünyanın sayılı kiremit üretim kapasitesine ve üretim çeşitliliğine ulaştıklarını ifade ediyor.

Dört dörtlük çevreci teknoloji

Megaron Çatı Teknolojileri'nde kullanılan tüm ürünlerin doğaya ve çevreye duyarlı olduğunu dile getiren Özaydemir, bunun yanında ürün gamı içinde bulunan güneş panelleri sayesinde yenilenebilir enerji ile konutların sıcak su ihtiyacının karşılandığını belirtiyor. Özaydemir, Megaron Çatı Teknolojileri'nin 'Çatı Enerji Yönetimi' sayesinde enerji üretiminin yanı sıra enerji kaybının da önlendiğini ve yüksek tasarruf sağlandığına da vurgu yapıyor. Bununla birlikte, elektrik üretimi yapan fotovoltaik güneş paneli teknolojisini de sunduklarını belirten Özaydemir, gelişmiş ısı ve su yalıtımıyla enerjiden yüksek tasarruf sağlayan, enerji üreten ve nefes alan özelliğiyle uzun ömürlü ve sorunsuz çatı sistemlerini hayata geçirdiklerinin altını çiziyor.

Megaron Çatı Teknolojileri bünyesinde yer alan Ecotitanium kiremitin ise başlı başına çevreci bir alternatif olduğuna değinen Özaydemir, ürünün fosil yakıtların yakılmasıyla havaya karışan zararlı gazları yararlı bir gübre olan kalsiyum nitrata çevirerek nötralize eden titanyum teknolojisiyle kaplandığını belirtiyor. Doğa yeşili, Türk kahvesi, bakır kırmızı ve antrasit gri renkte Megaron kiremitleri ve yeni nesil çatı çözümlerini tek çatı altında toplayan Megaron Çatı Teknolojileri, şıklık katan çözümleriyle geleceğin çatıları inşa ediyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)