EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

​‘Su Sisli Yangın Söndürme Sistemi’ Türkiye’de

10-13 Eylül tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Fire&Rescue Fuarı; yangın, acil durum ve arama-kurtarma sektöründe birçok teknolojik yeniliğin sahne alacağı bir fuar olacak. Bu yeniliklerden biri de; Türkiye’de ilk kez sergilenecek olan “su sisli yangın söndürme sistemi”.

Türkiye’de gelişmekte olan yangın, acil durum ve arama-kurtarma sektörüne yönelik olarak Marmara Tanıtım Fuarcılık tarafından düzenlenen Fire&Rescue Fuarı’, bu yıl sektördeki birçok teknolojik yeniliğe ev sahipliği yapacak. Sektör ilgililerini oldukça cezbedeceği düşünülen bu yeniliklerin başında ise Türkiye’de ilk kez ziyaretçilere sunumu yapılacak olan ‘HI-FOG’ ürünü geliyor.

Marioff firması tarafından üretilen ‘HI-FOG’ yani ‘su sisli yangın söndürme sistemi” geleneksel yangın söndürücülere göre birçok avantaja sahip olmasıyla yangın söndürme ve yangın müdahale alanında çığır açacak bir ürün. Diğer söndürücülere göre %90 daha az su kullanan bu sistem, sisli suyun yangına püskürtülmesiyle hem yangının buharlaştırma yoluyla daha etkili bir şekilde söndürülmesini hem de yangın çıkan alandaki nesnelere zarar gelmemesini sağlıyor.

Düzenlediği sektörel fuarlarla adından söz ettiren Marmara Tanıtım Fuarcılık tarafından 19. kez düzenlenecek olan Fire&Rescue Fuarı; yangın, acil durum, arama-kurtarma ve iş sağlığı ve güvenliği sektörlerini bir araya getiriyor. İstanbul Fuar Merkezi (İFM) 9. ve 10. hollerde gerçekleşecek olan organizasyonda, sektör yoğun bir fuar programı ve birbirinden özel etkinliklerle dolu dolu dört günlük bir fuar geçirecek.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)