EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

​İlk Sürdürülebilirlik Raporu’nu Yayınlayan Bosch Türkiye, Doğaya, İnsana, Topluma ve Ekonomiye Katkı Sağlamaya Devam Ediyor

“Yaşam için Teknoloji” üreten Bosch, 1910 yılından bu yana doğaya, insana, topluma ve sürdürülebilir ekonomiye önem veren bir kurum olarak Türkiye’de faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürüyor. 2014 yılı performansının yer aldığı İlk Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınlayan Bosch Türkiye, ekonomik, çevresel ve sosyal konularda stratejiler geliştirip bu alanlardaki politikalarını hızla hayata geçiriyor.

100 yılı aşkın süredir Türkiye’de faaliyet gösteren Bosch, sürdürülebilirliğin dünyamız için önemini küresel ölçekçe en iyi bilen firmaların başında geliyor. Sürdürülebilirliği, iş yapma biçiminin merkezi ve ulaşmış olduğu başarının anahtarı olarak gören Bosch, bugün ve gelecekte daha bilinçli bir toplum yaratmak hedefiyle ekonomik, çevresel ve sosyal konularda stratejiler geliştirmeye hızla devam ediyor.


Bu kapsamda Bosch Türkiye, çatısı altında bulunan şirketlerin sürdürülebilirlik konusundaki stratejilerini ve politikalarını ele alan ilk Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı. Yayınlanan raporda Bosch Türkiye, 2014 yılında Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzalayarak insan hakları, çalışma koşulları, çevre ve yolsuzluğu önlemekle ilgili 10 ilke doğrultusunda hareket edeceğini taahhüt etti.

Bosch Türkiye’den Ar-Ge’ye 80 milyon Euro

BSH Ev Aletleri şirketinin tamamının bünyesine katılmasıyla 15 bin çalışan sayısına ulaşan Bosch Türkiye, 2014 yılında 1.68 milyar Euro ciro ve 1,22 milyar Euro’luk ihracat rakamına ulaştı. Türkiye’nin yıllık ihracatının %1’ini tek başına gerçekleştiren Bosch Türkiye, Ar-Ge yatırımlarına yaklaşık 80 milyon Euro bütçe ayırarak üç ayrı Ar-Ge merkezinde toplam 77 patent başvurusunda bulundu.

Çevreye olan sorumluluk bilinciyle doğal kaynakları verimli kullanan ve teknolojik alt yapısını daha ileriye taşımak için çalışan Bosch Türkiye, enerji ve su kullanımının azaltılması için önemli projeler geliştiriyor. Bosch Türkiye, gelecekte de sürdürülebilirlik politikalar çerçevesinde doğaya, insana, topluma ve ekonomiye katkı sağlamaya hız kesmeden devam edecek.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)