EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

​Türkiye Hazır Beton Birliği’nden İş Güvenliği Ödülleri

Hızla büyüyen hazır beton sektöründe iş sağlığı ve güvenliği konusunda hassasiyeti artırmak amacıyla Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından düzenlenen Mavi Baret Yarışması’nda başvurular 26 Ekim’e kadar alınabiliyor.

Türkiye Hazır Beton Birliği Mavi Baret İş Güvenliği Yarışması ilk kez 2010 yılında yapıldı. İş sağlığı ve güvenliği açısından öne çıkan tesislerin ödüllendirildiği yarışmanın ikincisi ise 2013 yılında THBB’nin 25. kuruluş yıl dönümünde düzenlendi.

Yarışma koşulları

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Mavi Baret İş Güvenliği Yarışması’na katılmak isteyen Türkiye Hazır Beton Birliği üyesi firmalar sadece denetime girip değerlendirme puanı alabileceği gibi talep edilmesi halinde yarışmaya da katılabiliyor.

Firmalar yarışmaya en fazla 2 tesis ile katılabiliyor. Yarışmaya katılan şirketler, uzman denetçiler tarafından 2015 yılı Kasım ve Aralık aylarında denetlenerek ödüle layık görülen 10 hazır beton tesisine “Mavi Baret İş Güvenliği Ödülü” verilecek.

Ödül alan firmalar içinde en yüksek puanı alan ilk 3 tesis 2 yıl süre ile Mavi Baret İş Güvenliği Ödül unvanını yazışmalarında, reklamlarında ve ilgili yerlerde kullanabilecek. Sadece denetim amacıyla katılmış olan tesisler ise işletmelerinin iş sağlığı ve güvenliği ve ilgili mevzuat açısından ne durumda olduklarını görerek, eksikliklerini giderme yolunda hizmet almış olacak.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)