EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

​Zaha Hadid, Lamp 83’ün Ana Sponsorluğunda Düzenlenen, 3. Uluslararası İç Mimarlık Konferansı Kapsamında Türkiye’de

3. Uluslararası İç Mimarlık Konferansı, 27-28 Kasım tarihlerinde, LAMP 83’ün ana sponsorluğunda, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde düzenleniyor.

Geleneksel olarak üç yılda bir düzenlenen, Uluslararası İç Mimarlık Konferanslarının üçüncüsü 27-28 Kasım 2015’de, LAMP 83’ün ana sponsorluğunda Türkiye’de düzenleniyor. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde gerçekleşecek olan konferansta dünyaca ünlü mimar Zaha Hadid davetli konuşmacı olarak yer alıyor.


Sanat ve bilimi aynı potada eriten iç mimarlık mesleğinin uluslararası çapta ses getiren en önemli etkinliği, Fransa ve İspanya’nın ardından ilk kez Türkiye’de düzenleniyor. Sektör ve akademik çevreler açısından büyük önem taşıyan etkinlik, Zaha Hadid gibi dünya çapında bir isimin davetli konuşmacı olarak yer alacak olmasıyla da ayrıca heyecan veriyor.

LAMP 83’ün bu önemli etkinlikteki rolünü değerlendiren Satış Grup Müdürü Serhan Acar, ‘Aydınlatma sektörünün en köklü kuruluşu olarak, son yıllarda, çalışma yapılan mekanların mimarisine uygun olarak tasarlanan ve çoğunlukla özel ürünler kullanılarak gerçekleştirilen aydınlatma projelerinin sayısında ciddi bir artış olduğunu gözlemliyoruz.

Dolayısıyla, Zaha Hadid gibi alanında marka olmuş bir ismin de katıldığı bu uluslararası konferansı; hedef kitlemize ulaşmak, kendimizi ve yaptığımız çalışmaları daha iyi ifade edebilmek adına önemli bir aktivite olarak gördük ve bu çalışmanın içinde tüm gücümüzle yer almaya karar verdik. Konferansa katılan tüm profesyonellere aydınlatma adına farklı bir bakış açısı sunmak ve bu alanda yapılabilecek olan çok özel çalışmalarla ilgili yeni bir pencere açmak istiyoruz.’ yorumunu yaptı.

Ülkemizde faaliyet gösteren tüm mesleki paydaşların kendilerini sınırların ötesine taşıyarak tanıtma ve dünyayla tanışma fırsatı sağlayacak olan konferansta, ulusal ve uluslararası ölçekte üretici, kullanıcı ve tasarımcılar; iki gün boyunca Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde buluşacak.

Etkinlik ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için http://www.icmimarlikkonferansi.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.


Yorumlar

seda 30 Ekim 2015

nasıl katılabiliyoruz ?

Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)