EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

16’ncı Betonart Mimarlık Yaz Okulu Sona Erdi

BETONART Mimarlık Yaz Okulu’nun 16’ncısı, Bursa Çimento ev sahipliğinde ‘Bir Şans Daha Ver’ teması ile gerçekleştirildi. Türkiye’nin birçok kentinde farklı temalarla 15 yıldır gerçekleşen Yaz Okulu’nun 16’ncısı, 28 Temmuz’da Bursa Çimento’nun Merkez Binası’nda yapılan sergi açılışı ve sertifika töreninin ardından sona erdi.

TÇMB (Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği)’nin mimarlık eğitimine katkı sağlamak amacıyla 2002 yılından bu yana düzenlediği BETONART Mimarlık Yaz Okulu’nun 16’ncısı, 24 farklı üniversiteden 28 öğrencinin katılımıyla 20-29 Temmuz 2017 tarihleri arasında Bursa’da yapıldı.

Bursa Çimento ve Bursa Beton’un katkıları ile gerçekleşen BETONART Mimarlık Yaz Okulu 2017, Türkiye’nin çeşitli okullarından üçüncü sınıfı bitirmiş mimarlık öğrencilerinin katıldığı Yaz Okulu’nda, atık eşyaları tamir ederek ya da ileriye dönüşüm anlayışıyla yenileyerek üretim-tüketim ilişkileri ele alındı.

Yapılan açılışta ve sertifika töreninde konuşma yapan TÇMB CEO'su  İsmail Bulut, “Geleceğin mimarlarına katkı sağlamak üzere düzenlediğimiz BETONART Mimarlık Yaz Okulu’ nu, ‘Bir Şans Daha Ver’ teması ile gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz 10 günlük yoğun çalışmaları sonucunda ortaya çıkardıkları yaratıcı çalışmaları başarı ile sergiledi. Türkiye’ nin dört bir yanından gelen mimarlık öğrencilerini desteklemenin haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Bursa Çimento Genel Müdürü Osman Nemli ise “Bursa Çimento olarak Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nin, 2002 yılından bu yana BETONART ile birlikte mimarlık öğrencileri için gerçekleştirdiği atölye çalışmasına böylesine güzel ve anlamlı bir organizasyona ev sahipliği yapmak mutluluk ve gurur verici. Ülkemizin her köşesinden gelen mimarlık fakültesi öğrencileri burada hem malzeme tanıma hem de iş ortamını görme imkanı buluyor. Geleceğin çevresel hassasiyetlere özen gösteren, bilinçli ve parlak mimar adaylarını bu güzel çalışmalarından ötürü tebrik ediyorum” dedi.

Yaz Okulu süresince oluşturulan ürünlerin sergilenerek, çalışmalar hakkında katılımcılara detaylı bilgilendirme sunumlarının yapıldığı kokteyl coşkulu bir ortamda sona erdi.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)