EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Çamsan Entegre'ye TSE Altın Kalite Ödül

İnsan ve Çevre Sağlığı açısından son derece önemli olan formaldehit salınımını en aza indirmek için yaptığı çalışmalarla E-0 Belgesi almaya hak kazanan ÇAMSAN ENTEGRE A.Ş., 1999 yılında başladığı ISO 9001 sistemi kuruluş çalışmalarını aynı yılın Aralık ayında tamamlamış ve merkezi İsviçre’de bulunan Uluslararası bir belgelendirme kuruluşu olan SGS Yarsley Internatıonal Certification Services firması tarafından denetlenerek belgesini almıştır. Takip eden yıllarda ISO 9001 – 2008 (Kalite Yönetim Sistemi), ISO 14001-2004 (Çevre Yönetim Sistemi) ve OHSAS 18001 – 2007 (İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi) belgelerini almaya hak kazanmıştır.

İlk kez 15 Ağustos 1985 tarihinde TS EN 622 -5 Lif Levhalar için gerekli standartlarda uygunluk belgesini alan ÇAMSAN ENTEGRE AĞAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 15 Mart 2013 tarihinde TSE tarafından düzenlenen 20 yıl ve üzerinde Ürün ve Sistem Belgesi bulunan firmalara verilen TSE Altın Kalite Ödülü’nü almıştır.

1978 yılında kurulan, Türkiye ve Ortadoğu’da ilk kez MDF üretimini gerçekleştiren Çamsan Entegre Ağaç ve Sanayi Ticaret A.Ş., Türkiye’nin İlk Avrupa’nın ise 4üncü MDF fabrikası olarak MDF’nin ülkemizde tanınmasına ve gelişimine öncülük etmiştir.

Sektöründe ilk ve öncü olmanın tüm sorumluluğunu üzerinde taşıyan Çamsan Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş kalitesinden ödün vermeyen üretim anlayışı ile mobilya sektörü başta olmak üzere İnşaat, Otomotiv, Ayakkabı sektörleri gibi bazı sektörlere yönelik MDF.(Orta.Yoğunlukta.Lif.Levha) ve HDF.(Yüksek Yoğunluklu Lif Levha) üretmektedir.

İç Dekorasyon’un vazgeçilmez malzemesi Laminat Parke, Türkiye’de ilk defa Çamsan ENTEGRE tarafından üretilmiştir. Laminat Parke ürünü tescilli Markası PARKELAM sektörün Yüksek Kaliteli ürünü olarak pazarın en güçlü markasıdır.

Çamsan ENTEGRE Fabrikası, MDF, MDF-Lam, Emprenye, Laminat Parke ve Kimya Üretim Tesisleri ile birlikte entegre bir üretim tesisidir. Pres teknolojisi başta olmak üzere tüm tesisler sektörün en modern teknolojisine sahiptir.

Çamsan Entegre ve Ağaç Sanayi A.Ş. ‘’kalite’’ye verdiği önem ve bu alandaki çalışmalarıyla, TSE ve Dünya standartlarına uygun üretim yaparak uluslararası pazarlarda rekabet edebilme olanağını geliştirmektedir. Bu hedef doğrultusunda Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden aldığı destek ile özel üretim reçetelerini geliştiren Çamsan Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş., pazara sunduğu özel ürünler ile Kalite Standartlarını yükseltmiş, ithal ve yerli markalara karşı rekabet edebilme gücünü üst seviyelere taşımıştır.

Çevreye karşı duyarlı ve kalkınmaya öncülük eden bir felsefe ile faaliyet gösteren Çamsan ENTEGRE A.Ş., bu bilinçle son yatırım hamlesinde merkezi biyolojik ve kimyasal arıtma ve değerlendirme tesisini kurmuştur. 2014 yılı son çeyreğinde başladığı 75.000.000 € tutarındaki yatırımları kapsamında yeni Continu Press MDF Üretim Tesisi, 1 Parke Tesisi, 1 Kaplama Tesisini 2016 başında devreye alarak Üretim Kapasitesini %100 artıracaktır.

Devreye girecek olan yeni tesislerle birlikte 85.000 m2′si kapalı 300.000 m2 alan üzerinde kurulu olan ÇAMSAN ENTEGRE A.Ş. Fabrikasında toplam 2 adet Continü Press MDF Üretim Tesisi, 4 Adet Short Cycle Press (Lamine Kaplama), 4 adet Laminat Parke Üretim Tesisi ve 2 adet Emprenye Tesisi ile 1 adet Kimya Tesisi yer alacaktır.

Çamsan ENTEGRE, İstanbul Sanayi Odası’nın her yıl düzenlediği geleneksel ‘’Türkiye’nin En Büyük 500 şirketi’’ Anket’i sonuçlarına göre 1986 yılından 2015 yılına kadar kesintisiz her yıl Türkiye’nin ilk 500 şirketi arasında yer almıştır.

Çamsan Entegre A.Ş., MDF ve Laminat Parke sektörünün önemli oyuncularından biri olarak iç piyasanın yanında yurtdışı piyasalara da ihracat yapmaktadır. Ağırlıklı olarak İran, Suriye, Irak, K.K.T.C., Azerbaycan, Rusya Federasyonu, Yunanistan, Arnavutluk, Gürcistan, Türkmenistan, Kazakistan’a yönelik ihracat yapmakta olan ÇAMSAN ENTEGRE A.Ş., ek yatırımların tamamlanmasıyla ihracatını da %100 artırmayı hedeflemektedir.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)