EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

BIM Çalışma Metoduna Geçiş Ve Allplan 2016

Kayıt için: Tel: 0212 251 49 00 / 112 iletisim@mimarist.org *Etkinliğe katılım için yukarıdaki iletişim bilgilerinden kayıt yaptırılması gerekmektedir.

Seminerde, OPEN BIM platformunun bir parçası, bir BIM ve CAD yazılımı olarak Nemetschek Allplan'ın, tasarım ve uygulama aşamasındaki tüm süreçlerde, verimliliğin arttırılması, hataların düşürülmesi, metrajlarda şeffaflık sağlanması gibi tüm alanlarda mimarlara olan katkısı anlatılacak.

Program hakkında

Yapı Bilgi Modellemesi (BIM), inşaat ile ilgili tüm süreçleri de kapsayacak şekilde, ancak özellikle mimari projelendirme aşamasında sektörün standartlarını yeniden tanımlamakta ve çalışma yöntemlerini şekillendirmektedir. OPEN BIM platformunun bir parçası, bir BIM ve CAD yazılımı olarak Allplan, mimarlara tüm süreçlerde verimliliğin arttırılması, hataların düşürülmesi, metrajlarda şeffaflık sağlanması gibi tüm alanlarda yardımcı olur. Hem obje tabanlı çalışan, kolon, kiriş, döşeme, duvar, boşluk gibi parametrik 3 boyutlu elemanlarla, hem komple bir 2 boyut çizim aracı olarak, hem de yeni versiyonuyla gelen ve bütünleşik Cinema 4D render motoru gibi özellikleri ile Allplan 2016, ideal BIM çalışma ortamını, tek başına veya ekip olarak çalışan mimari ofisler için sağlar. Gelişmiş metraj özellikleri, yapıda kullanılan tüm unsurların, gerektiğinde çizilmesine bile gerek kalmaksızın, kullanıcı tarafından şekillendirilebilen raporlarla dokümante edilebilmesini sağlarken, 2016 versiyonu ile birlikte gelen Siemens'in Parasolid Modelleme teknolojisi, en zorlu 3 boyutlu formların bile kolay kontrol edilebilen basit parametrelerle oluşturulabilmelerine olanak tanır.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)