EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Nurus, “Ofiste Duygusal Zeka” Konseptini Orta Doğu Ve Afrika’ya Götürdü

Dubai ofisinin açılışının ardından cirosunu Orta Doğu bölgesi genelinde ikiye katlayan ve gelecek üç yılda pazar liderliği hedefleyen Nurus, “Ofiste Duygusal Zeka” konseptini Design MENA Summit’te tanıttı.

Tasarım ödülleri ile adını dünyada duyuran seçkin profesyonel mobilya üreticisi Nurus, 8 Aralık 2015’te düzenlenen ve Orta Doğu ve Afrika’yı kapsayan bölgenin tasarım ve mimarlık dünyasını biraraya getiren en önemli zirve olarak kabul edilen Design MENA Summit’e Altın Sponsor oldu. Mimarlık ve tasarım dünyasından birçok ünlü ismin konuşmacı olarak yer aldığı zirvede, Nurus’un fuara özel olarak hazırlanan stant alanında “Ofiste Duygusal Zeka” konseptine sahip ürünlerine ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.

Nurus’un Design MENA Summit’de sergilenen Duygusal Zeka Konseptine Sahip Yeni Ürünleri

Green Good Design Awards 2015 ve German Design Award Nominee 2016 sahibi Alava

Stefan Brodbeck tasarımı Alava ailesi mekânlara tarz katıyor. Kabuğu andıran zarif formu ve yüzde 100 geri dönüştürülebilen malzemeden üretilen Alava, hem çevreci hem de estetik özellikleri bir arada bulunduruyor. Alava, inovatif tasarım, ekoloji ve sürdürülebilirlik konularında dünyadaki önemli projelerin ödüllendirildiği Green Good Design Awards 2015’te ürün tasarımı kategorisinde Green 100 listesine girmeyi başardı. Sürdürülebilirliğin yanı sıra oturma konforu ve estetik özellikleri ile kullanıcısının beklentisini yükselten Alava ailesi, zengin renk yelpazesi ve ayak seçenekleri ile hem modern hem de estetik özellikleri bir arada bulunduruyor. Her tür çalışma ve yaşam alanına uyum sağlayan tasarıma sahip Alava’nın koltuk döşemesi ise fark edilemeyecek kalınlığı ile kullanıcısına rahat ve konforlu kullanım sunuyor.

Çalışanların Yeni Yol Arkadaşı German Design Award Nominee 2016 sahibi Isola

Nurus’un teknolojik ve fonksiyonel çözümleriyle üst düzey konfor sağlayan çalışma sistemi Isola, çalışanların ofis içerisinde ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Teknolojik çözümler sunançalışma sistemi Isola, bireysel çalışma alanlarından resmi olmayan ekip toplantılarına zengin çözümler sunarak konforu ön plana alıyor. Isola, farklı panel seçenekleri, askılık, oturma, çalışma ve toplantı alanı olarak kullanılabilen versiyonları ile çalışanların her ihtiyacına yanıt veriyor. 3 farklı yüksekliği olan Isola çalışma sistemi, tekil çalışma masalarını farklı aksesuarları ile zenginleştirirken fonksiyonel çözümler de sunuyor. Açık ofislerde mahremiyete imkan sağlayan Isola çalışma sisteminde Nurus’un diğer ürünlerinde de bulunan Nurus Links sayesinde çalışanların elektronik cihazları mobilya ile eşleştirilebiliyor, cihazlardan bilgi transferi gerçekleştirilebiliyor ve cihazlar şarj edilebiliyor, multi-medya özellikleriyle işler rahatlıkla çözülebiliyor.

Sağlıklı Oturmayı Destekleyen German Design Award 2016 ve Red Dot Award: Product Design 2015 sahibi UNEO

Yalın geometrisi ile şık ve modern bir stile sahip olan Uneo, kullanıcısının ağırlığına tepki vererek hızla uyum sağlayan ve aynı zamanda kişiye özel ayar yapma imkânı veren Dyna-Support Plus® mekanizmasına sahip. Dyna-Support Plus® mekanizması ile Uneo, 45-120 kg’a kadar vücut ağırlığına hızla uyum sağlamasının yanı sıra ayarlanabilir sırt sertliği imkanı da veriyor. Böylece sağlıklı ve konforlu bir oturma sunarken kişiye özel ayar yapabilme olanağı da sunuyor. Siyah ve beyaz renk seçenekleri bulunan Uneo, sağlam yapısı ve teknolojik file kumaşı ile uzun ömürlü kullanım sağlıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)