EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

​Schneider Electric’ten Marka Stratejisi “Life Is On”

Enerji yönetimi ve otomasyon alanında global uzman Schneider Electric, operasyonel zeka yaklaşımıyla desteklediği yeni global marka stratejisi “Life Is On”u tüm dünyaya duyurdu. Schneider Electric yeni marka stratejisi “Life is On” ile müşterilerine sürdürülebilirlik, verimlilik, güvenilirlik ve güvenlik oluşturmak için “bağlanabilirlik” kavramını ön plana çıkartacak.

Kurumların ve insanların enerjiyi tüketme tarzını değiştirecek “bağlanabilirlik” yaklaşımı altında oluşturulan strateji, nesnelerin interneti kavramını (IoT) kapsıyor. Nesnelerin İnterneti (IoT) kavramı ile birlikte Operasyonel Zeka yaklaşımını güçlendiren Schneider Electric, IoT çözümleri geliştirmek için Endüstriyel İnternet Konsorsiyumu (IIC) ile ortaklık kurduğunu duyurdu.


Schneider Electric, şehirleşme, dijitalleşme ve endüstrileşmeyle birlikte değişime uğrayan enerji sektörü için bir kilometre taşı niteliğindeki yeni global marka stratejisini duyurdu. Schneider Electric’in nesnelerin internetine yönelik ‘Operasyonel Zeka’ (İşlevsel Zeka) yaklaşımıyla desteklenen ‘Life is On’ stratejisi, insanların ve kurumların enerjiyi tüketme tarzını değiştirerek ve endüstriyel süreçleri verimli hale getirerek, hayatı kolaylaştırmayı hedefliyor.

Schneider Electric’in tüm uzmanlığını birleştirerek, insanların hayatlarına dokunmasını amaçlayan strateji, Bilgi Teknolojileri (BT) sayesinde şirketin dünyanın her yerindeki müşterilerine ulaşacak. Günümüzün yükselen değeri nesnelerin internetini ‘IoT’ referans alan bu yaklaşım, evler, üretim tesisleri, veri merkezleri, binalar ve şehirlerde bilgiye dayalı karar alma süreçlerini de başka bir boyuta taşıyor. Otomasyon, kontrol sistemleri, uzaktan yönetim, bakım, hizmet ve bilgi süreçlerinde gerçekleştirilecek önemli değişiklikleri kapsıyor.

CEO Tricoire: “Nesnelerin interneti ile ürünlerimizi yazılım portföyüne ekliyoruz”

‘Life Is On’ stratejisinin insanların yaşamlarına her an her yerde dokunması için enerji yönetimi ve otomasyon teknolojileri çözümleri geliştirdiklerini vurgulayan Schneider Electric Başkanı ve CEO'su Jean-Pascal Tricoire, “Enerjiye erişimin gezegenimizdeki herkesin hakkı olduğunu düşünüyoruz ve enerjiyi güvenli, güvenilir, verimli, sürdürülebilir hale getirmek için çözümler tasarlıyoruz. İnovasyona büyük yatırımlar yapıyoruz. Ürünlerimiz ve sistemlerimizi nesnelerin interneti aracılığıyla yazılım portföyümüze bağlıyoruz. Enerjiyi daha erişebilir ve bağlantılı hale getiriyoruz. Çözümlerimiz dünyanın en önemli konut, bina, veri merkezi, enerji, altyapı ve endüstri piyasalarında kullanılıyor. Şimdi global stratejimize sadık kalarak, müşterilerimizin gerçek zamanlı ‘Operasyonel Zeka’ ile işlerini daha verimli hale getirmelerini sağlayacağız” diye konuştu.

Schneider Electric’in nesnelerin interneti kavramına endüstriyel açıdan yaklaşırken “Endüstriyel Nesnelerin İnterneti” konusuna, "devrim" olarak değil, bir “evrim” olarak niteliyor. Bu evrim, işletmelerde var olan her şeyin donanım, yazılım; IT (bilişim sistemleri) ve OT (operasyonel sistemler) denilen birimlerin entegre olması anlamına geliyor. Endüstriyel Schneider Electric, Nesnelerin İnterneti kavramı altında, akıllı bağlantılı ürünleri ve sistemlerini, büyük sistemlerin bir parçası olarak akıllı ve birbirleri ile bağlantılı nesnelerin faaliyet gösterdiği bir ortam yaratmayı hedefliyor.

Schneider Electric, Endüstriyel İnternet Konsorsiyumu’nda

Schneider Electric, yeni global marka stratejisini açıklarken, şirketler arasında işbirliği kurmayı amaçlayan Endüstriyel İnternet Konsorsiyumu (IIC) yönetim komitesine seçildiğini de duyurdu. Kamu kuruluşları, özel sektör ve üniversiteler arasında gün geçtikçe genişleyen bir işbirliğine sahip Endüstriyel İnternet Konsorsiyumu’nun kurucuları arasında AT&T, Cisco, General Electric, IBM ve Intel gibi şirketler yer alıyor. Konsorsiyum, nesnelerin interneti teknolojisine dayanan yeni projeler ve işbirlikleri için önemli bir rol oynamayı sürdürüyor.

Dünyanın önde gelen global yönetim danışmanlığı firmalarından McKinsey'in son yayınladığı raporlara göre, nesnelerin interneti pazarının değeri, 2025 yılına kadar 10 trilyon dolar civarına ulaşacak.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)