EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

“Güney Plaza Kağıthane”

Konumu ve mimarisiyle fark yaratan Güney Plaza Kağıthane, ısıtma-soğutma ihtiyacı için sürdürülebilirlik ilkeleri dikkate alınarak tasarlanan enerji verimliliği yüksek Mitsubishi Heavy VRF klima sistemlerini tercih etti.

Sadabad Yönetim A.Ş’nin Kağıthane-İstanbul’da inşa ettiği Güney Plaza, 40.000 m² inşaat alanıyla birlikte 3 bodrum kat, 14 normal kat olmak üzere toplam 17 kattan oluşuyor. Form VRF Sistemleri A.Ş’nin gerçekleştirdiği uygulama da 2.200 kW’lık ısıtma ve soğutma sistemi için 31 adet ısı geri kazanımlı Mitsubishi Heavy VRF dış ünite kullanıldı.

LEED GOLD sertifikası adayı olan proje, her katta 2 ofis olacak şekilde tasarlandı. Ayrıca projede toplantı odaları, oyun salonları, cafe ve fitness yeşil alanları da mevcut.

Sistem nasıl işliyor?

Proje de kullanılan Mitsubishi Heavy Industries VRF klima sistemleri; dış ünite grubunun, birden fazla bağımsız noktaya hitap eden iç ünitelere bağlanmasıyla her ofis alanının arzu edilen ısıtma, soğutma ve havalandırma konfor şartlarını sağlıyor. Çift inverter teknolojisine sahip dış üniteler ile kısmi kullanımlarda minimum elektrik tüketimiyle istenilen konfor daha hızlı bir şekilde elde ediliyor.

Fosil yakıtlı ısıtma cihazlarına göre düşük CO2 salınımıyla çevreye ve kolay kullanımıyla da kullanıcıyla dost bir teknoloji olan Mitsubishi Heavy VRF sistemleri, tüm soğutma, ısıtma ihtiyaçlarınızı karşılar.

Mitsubishi Heavy Industries VRF klima sistemleri, en yüksek enerji verimliliği sunmakla birlikte enerjinin doğru yönetimi ve kontrolü felsefesi ile üretiliyor. Mitsubishi Heavy Industries Grubu Global 100 Endeksi-Sürdürülebilir Şirketler sıralamasında 66. Sırada yer alarak klima sektöründen bu sıralamada yer alan tek firma olarak dikkat çekiyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)