EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

​39. Yapı Fuarı’nda Baumit, Güçlü Sistemler ve Uygulamalarla Yerini Alıyor

39. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 2016, Türkiye’de bu yıl 10.yılını kutlayan Baumit için yeni uygulamaları ve ürünleri ile projelere kapsamlı bir içerik sunduğu bir fuar olacak. Özellikle Baumit’in yeni geliştirilen ısı yalıtım sistemi Power Sistem, değişen zorlu iklim koşullarına dayanımı ile sektör profesyonellerinin büyük beğenisini toplayacak.

Baumit, Türkiye pazarına girdiği günden bu yana katılım gerçekleştirdiği Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da yeni ürün ve uygulamaları ile göz dolduracak. Her yıl sektörde büyük adımlarla ilerleyerek on yılı geride bırakan Baumit, fuarda projelere tasarruf sağlayan yeni uygulaması, değişen iklim koşullarına yanıt veren yeni ısı yalıtım sistemi, dış cepheler için dekoratif kaplamaları ve boyalarını tanıtacak. Ayrıca standı ziyaret edenler ürün gamına eklenecek yeni zemin sistemleri ve su yalıtım ürünleri ile ilgili de bilgi alabilecekler.


Dış cepheler daha güvenli, renkli ve dokulu

Küresel ısınmanın etkisi ile yaşanan ani ısı değişimleri, yapı malzemelerinde yeni ihtiyaç ve çözümler gerektiriyor. Bu nedenle Baumit İnovasyon Merkezi, zorlu iklim değişikliklerine yanıt vermek adına yeni ürünler geliştiriyor. Avrupa ile eş zamanlı Türkiye’de de pazara sunulan Power Sistem, dış cephe ısı yalıtımı konusunda önemli bir ihtiyaca yanıt veriyor. Fuarda ilk kez tanıtılacak olan sistem, yüksek darbe dayanımlı, cephelerde elastikiyet sağlayan bir ürün. Özellikle fazla dolu ve yağış alan soğuk iklim bölgelerinde yüksek performans sağlayacak olan Power Sistem, okul, kreş veya oyun alanları gibi direkt darbelere maruz kalan cephelerde, garaj ve otopark gibi araç çarpmalarına maruz kalan alanlarda, kamu binaları ve apartman girişlerinde tercih edilebilecek ideal bir ürün olarak gösteriliyor.

Renk kullanımı, iç dekorasyonda olduğu gibi dış cephelerde de tasarımı destekleyen, farklılaştıran önemli bir unsur. Baumit’in sadece renk açısından değil, koruma ve daha uzun ömürlü kullanım ihtiyaçlarına da yanıt veren dış cephe boyaları yine fuar standında yer alacak ürünlerinden. Baumit’in patentli Nanopor kaplama ve boya ürünleri, yüzeyde su emici, yüzeyin altında ise su itici özelliği ile doğrudan yağmur suyuna gereksinim olmaksızın etkin temizleme sağlayarak nemli bir havada dahi, cephenin her alanında kirlerin nem ile çözünmesini mümkün hale getiriyor. Ayrıca organik kirlenmeye karşı koruma sağlayarak uzun süre değerini yitirmeyen ve bakım gerektirmeyen cepheler yaratabiliyor. En moda ve en koyu renk tonlarının bile ısı yalıtım sistemleri ile geniş alanlara uygulanabildiği Baumit’in “cool” boya ve kaplama ürünleri, cephelere efektler ve ışıltılar katan Efekt Boyalar Serisi, sonsuz doku yaratma seçeneği ve 758 farklı renk tonunda mükemmel renk dayanıklılığı ve UV’ye karşı direnç sunan CreativTop ailesi standa renk katacak ürünlerden.

Projelere güvenlik ve tasarruf, çevreyi korumaya özen

Baumit’in önemle üzerinde durduğu konulardan biri de 2016 yılında başlattığı projelere silo ile ürün sevkiyatı. Sıva, şap, kendinden seviye alan şap, ısı yalıtım yapıştırma ve sıva harçları için başlatılan silo ile sevkiyat sayesinde projelere hız, zaman, işçilik ve depolama alanlarında tasarruf gibi büyük avantajlar yaratılıyor. Silo sevkiyatı ile ürün ambalajlama ve kağıt kullanımının ortadan kaldırılması ile doğanın korunmasına yönelik de katkı sağlanmış oluyor. Fuar süresince Baumit yetkilileri, başlatılan yeni uygulama ile ilgili teknik bilgilendirmelerde de bulunacaklar.

38. Yapı Fuarı /10-14 Mayıs 2015
3.Salon
Stand no: 451


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)