EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Ekoyapı Dergisi; Dünya Çevre Haftası'nda Ünlü Mimar Stefano Boeri'yi Misafir Edecek!

Ekoyapı Dergisi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında 2013 yılının Eylül ayında başlatığı ‘Yeşil Rapido Sponsorlu LEED Eğitimleri' etkinliği her sene ‘Dünya Çevre Haftası’na özel bir organizasyonla hayata geçiriliyor. 2015 Yılında Studio Libeskind Başkanı Mimar Yama Karim, Behnisch Architekten kurucusu Stefan Behnisch, Ekolojist Gary Grant’ın konuk konuşmacı olarak katıldıkları ‘Yeşil Binalar ve Ötesi’ konferansı bu yıl 8 Haziran 2016 tarihinde yapılacak. Bu yıl yapılacak konferansın konuk mimarı ise; dünyaca ünlü İtalyan mimar Stefano Boeri ...

Mimarlık ve yapı sektörünün profesyonelleri, sürdürülebilir mimari ve kentsel tasarımı konuşmak üzere 2. kez düzenlenen “Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı”nda bir araya gelecek. Ekoyapı Dergisi tarafından ‘yeşil binalar konusunda farkındalığı artırmak’ hedefiyle yola çıkan etkinlik, sürdürülebilir mimari ve kentsel tasarımın dünyadaki en önemli örneklerine imza atan mimar ve planlamacıları ağırlayacak.

8 Haziran Çarşamba 2016 tarihinde gerçekleştirilecek olan etkinliğin öğlene kadar devam eden ilk aşaması Türkiye’nin değerli mimarlık, iç mimarlık ve mühendislik ofisleri ile inşaat ve gayrimenkul firmalarından özel davetle katılan 200 mimara verilecek olan Yeşil Bina Eğitimi’ni kapsayacak. “Yeşil Binalar ve Ötesi” başlığını taşıyan ve dışardan katılımcılara da açık olan 400 kişilik konferans ise öğleden sonra devam edecek.

Bu yıl “RANTSAL DEĞİL KENTSEL DÖNÜŞÜM” başlığı altında gerçekleşecek olan YEŞİL RAPİDO Dünya Çevre Günü özel konferansında; Gayrimenkul ve İnşaat sektörünün yatırımcıları, mimarlar, kamu ve Türkiye inşaat malzemesi sanayicileri derneği başkanı bir araya gelecek. Konuşmacılar arasında GYODER Yönetim Kurulu Üyesi ve SOYAK Holding CEO’su Dr. M.Emre Çamlıbel, NEF- Hakan Oflazer, AĞAOĞLU Şirketler Grubu Genel Müdürü Hasan Rahvalı ile İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı F. Fethi Hinginar yer alırken kamudan da İstanbul Valiliği Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) Direktörü Kazım Gökhan Elgin kentsel dönüşüm kapsamında gerçekleştirdikleri eğitim ve hastane yapıları üzerine yaptıkları proje ve çalışmalar üzerine bir sunum gerçekleştirecek. Ana teması Rantsal Değil, Kentsel Dönüşüm olan panelin moderatörlüğünü Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümünde Yrd. Doç. Dr. Ece Ceylan Baba yaparken,  ülkemize bu bağlamda katkı sağlayan değerli mimarlar Emra Arolat ve Murat Kader kent planlaması ve sürdürülebilir mimarlık üzerine bilgi ve birimlerini paylaşacaklar.

Stefano Boeri Kimdir?
Dünyaca ünlü İtalyan Mimar Stefano Boeri (1956), Milano’lu bir mimar olup, Stefano Boeri Architetti’nin kurucu ortağıdır. Şu anda yürütüğü projeler ağırlıklı olarak sosyal ve sürdürülebilir konut projeleri için yeni prototip tasarım projelerini içermektedir. Uluslararası Milano Futbol Kulübü ve San Siro Stadyumu projeleri gibi büyük çaplı kentsel dönüşüm projelerini de yürüten Stefano Boeri Architetti uluslararası tanınarak pek çok uluslararası ödüle de layık görülmüştür.Boeri aynı zamanda çağdaş kentsel dönüşüm çalışmalarının yapıldığı uluslararası “multiplicity (çeşitlilik)” araştırma ağının da kurucusudur.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)