23. Trienal Milano Uluslararası Sergisi Tarihleri ​​ve Katılan Mimarları Açıkladı

Tematik serginin küratörlüğünü Avrupa Uzay Ajansı'nda astrofizikçi ve Çeşitlilik Baş Sorumlusu Ersilia Vaudo yapacak. Fondation Cartier pour l'art contemporain ile iki büyük sergi tasarlanacak ve diğeri ise Triennale'deki Museo del Design Italiano Direktörü Marco Sammicheli'nin küratörlüğünde gerçekleştirilecek. Sanat tarihçileri Giovanni Agosti ve Jacopo Stoppa'nın yer aldığı bir dizi özel yerleştirme ve projenin yanı sıra, mimarlık ve tasarım ustası Andrea Branzi gibi uluslararası sanatçıların müzikal, sinematografik ve editoryal eserleri de sergilenecek.

23. Trienal Milano Uluslararası Sergisi

İçinde bulunduğumuz dramatik bir anda, farklı ülkeler, kültürler ve halklar arasındaki diyalog fırsatlarını korumanın ve teşvik etmenin her zamankinden daha önemli olduğuna inanıyoruz. 23. Uluslararası Serginin amacı gerçekten de bu: Dünyanın her yerinden küratörlerin, sanatçıların, tasarımcıların, mimarların, bilim adamlarının, okul gruplarının ve kolektiflerin buluşabileceği ve sınırlarının nasıl genişletileceğini özgürce tartışabileceği bir tartışma alanı yaratmak. Bilgimizi ve gezegenimiz boyunca hala uzanan gri alanları azaltın. 

-Stefano Boeri, Triennale Milano Başkanı

Sergi Örnekleri

Triennale Milano, Ukrayna'ya destek amacıyla platformlarda paylaştığı bir bildiride “Savaşın diyalog ve etkileşimden galip gelmeyeceğini duyurdu. Aynı zamanda etkinlikte Ukrayna Pavyonu'nun varlığını doğruladı. Trienal, kendini dünyanın dört bir yanındaki halklar arasında özgürlük, demokrasi ve diyalog değerlerini savunmaya adamış Ukraynalı ve uluslararası sanatçılar, entelektüeller ve bilim adamlarıyla bir dizi etkinliği teşvik edecek. Rusya'nın katılımıyla ilgili olarak, Milano Trienali Başkanı Stefano Boeri, “Rus Hükümeti'ne uluslararası fuara kendi pavyonu ile katılma daveti geri çekilmiştir.”

Milano Sergi Örnekleri

Etkinliğin başlangıçta Mayıs'tan Kasım 2022'ye kadar düzenlenmesi planlandı. Uluslararası Fuarlar Bürosu (BIE), Dışişleri ve Uluslararası İş Birliği Bakanlığı ile anlaşmaya varılarak düzenleniyor. Sergi aynı zamanda Fondation Cartier pour l'art contemporain'in Genel Sanat Yönetmeni Hervé Chandès'den oluşan Danışma Kurulu; Emanuele Coccia, École des Hautes Études en Sciences Sociales'da filozof ve profesör, Joseph Grima, küratör, mimar ve yazar; Sarah Ichioka, şehir plancısı, küratör ve yazar; Mariana Siracusa, tasarımcı ve araştırmacı ve Sanat İnovasyonu'nun küratörü ve kurucusu Weng Ling.

Uluslararası Fuar Örnekleri

Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)