EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Mimaride Sınırlar Cam İle Zorlanacak

Şişecam Düzcam, mimaride cam kullanımıyla ilgili son gelişme ve trendleri paylaştığı ‘Camdan Yansımalar’ adlı konferans dizisinin dördüncüsünü Yapı-Endüstri Merkezi’nde düzenledi. Katılımcılardan büyük ilgi gören “Camdan Yansımalar 04 - Mimaride Sınırları Zorlamak” adlı konferansta, ulusal ve uluslararası alanda önemli projelere imza atan ünlü mimar ve mühendisler camın mimaride inovatif kullanımını anlattı. 

19.05.2016 – Türkiye’nin lider düzcam üreticisi Şişecam Düzcam, 2013 yılında ilkini gerçekleştirdiği ve sektör profesyonelleri tarafından büyük ilgi gören Camdan Yansımalar Konferansı’nın dördüncüsünü düzenledi. Yapı-Endüstri Merkezi'nde düzenlenen “Mimaride Sınırları Zorlamak” konulu konferansta ünlü mimar ve mühendisler mimaride camın kullanımını örnekleriyle birlikte katılımcılarla paylaştı. 

Avrupa’nın 2’nci, dünyanın ise 5’inci büyük düzcam üreticisi olan Şişecam Düzcam’ın, ünlü mimar ve tasarımcıları sektör temsilcileriyle bir araya getirdiği konferansın açılış konuşmasını Şişecam Düzcam Pazarlama Grup Müdürü Ebru Şapoğlu yaptı. Cephe Danışmanı Graham Dodd, Mimar Durmuş Dilekçi, Mimar Alexis Şanal ve Yüksek Mimar Murat Aksu konferansta konuşmacı olarak katıldı.

Camdan Yansımalar Konferans’ında Cephe Danışmanı Graham Dodd’un “Camlı İşlevsel Kılmak”, Mimar Durmuş Dilekçi’nin “Poppaea’nın Peçesi”, Mimar Alexis Şanal’ın “Toplumsal Tasarım İstanbul: Davranışlar, Süreç, Pratik” ve Yüksek Mimar Murat Aksu’nun “Kamusal Alanda Şeffaflık” konulu konuşmaları ziyaretçilerin beğenisini topladı.

Konferansta ayrıca, Şişecam Düzcam’ın yüksek ışık geçirgenliği ve düşük yansıtma özelliğine sahip; yazın güneş ısısı girişini kontrol ederek soğutma giderlerini, kışın da ısıyı içeride tutarak ısıtma giderlerini azaltan ve emniyet ihtiyacını karşılayan yeni ürünü Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral 71/43 ürününün lansmanı da gerçekleştirildi.
Etkinlik ve konuşmacılar hakkında detaylı bilgi için: www.yemetkinlik.com/camdanyans...



Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)