EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Willmont Otel Balıkesir’in İklimlendirmede Tercihi Mitsubishi Heavy VRF Klima Sistemleri Oldu

Willmont Otel Balıkesir, ısıtma-soğutma sistemleri için ”Bizim teknolojimiz, sizin yarınlarınız” felsefesi ile hareket eden Mitsubishi Heavy VRF klima sistemlerini tercih etti.

Form VRF Sistemleri San.Tic. A.Ş’nin Balıkesir'de Atatürk Stadyumu'na 2,4 km mesafede yer alan 80 odalı Willmont Otel’de gerçekleştirdiği uygulamada 548 kW’lık ısıtma ve soğutma sistemi ve 94 kW’lık DX Bataryalı havalandırma sistemi için 9 adet Mitsubishi Heavy VRF dış ünite kullanıldı.  

Sistem nasıl işliyor?

VRF sistemleri ile birleştirilen Dx klima santralleri; bulunduğu alanda istenilen ortam şartlarını sağlamak için, üzerinde ısıtma ve soğutma ihtiyacını karşılayabilecek, dx (doğrudan genleşmeli) batarya ve oransal kapasite kontrolü sağlayan, elektronik genleşme vanalarıyla paket bir çözüm sunuyor. Böylece sulu bataryalı klasik sitemlere sahip santrallerde kullanılan aktarım ekipmanları, kazan, su soğutmalı soğutma grubu ve kule ihtiyacı ortadan kalkmış oluyor.  Yine kondens üniteleriyle kullanılan santrallere göre paket haldeki soğutucu akışkan kontrol sistemiyle daha kompakt bir yapı oluşturuyor. İkiz inverter teknolojisine sahip dış ünitelerle kısmi kullanımlarda  minimum elektrik tüketimiyle istenilen konfor daha hızlı bir şekilde elde ediliyor.

Fosil yakıtlı ısıtma cihazlarına göre düşük CO2 salınımıyla çevreye ve kolay kullanımıyla da kullanıcıyla dost bir teknoloji olan Mitsubishi Heavy VRF klima sistemleri,  tüm soğutma, ısıtma ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

Form VRF Sistemleri San.Tic. A.Ş’nin Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olduğu Mitsubishi Heavy Industries VRF klimalar,  yüksek verimliliği ve geniş ürün seçenekleriyle oteller, plazalar, iş merkezleri, okullar, hastaneler gibi bir çok projede tercih ediliyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)