EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Uğur Dumankaya: BREXİT Kararı İnşaat Sektörü İçin Fırsat Oluşturabilir

AB’de kalıp kalmamayı oylayan İngiltere’den gelen sonuçlar kısa ve uzun vadede para piyasalarında etkili olacak. Bugün resmi olarak açıklanan BREXIT referandum sonuçları sonrası para piyasalarında dolar ve altında dalgalanma yaşandı. 

Para piyasalarında yaşanan bu dalgalanmanın inşaat sektörüne etkilerini değerlendiren Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, kısa vadede dolar ve altından kar eden yatırımcının karlarını realize edip elde ettiği kazancı gayrimenkul yatırımı olarak kullanabileceğini söyledi. Uğur Dumankaya açıklamasına şöyle devam etti: “Brexit kararı kısa vadede finansal piyasalarda dalgalanmaya sebep olacaktır. Ancak Türkiye’nin Brexit kararı sonrası stratejik ve ticari bir kaybı olmayacağını düşünüyorum. Türkiye’nin ihracat yaptığı ülkelerin başında gelen İngiltere ile aramızda yeni ticari anlaşmalar söz konusu olacaktır.”

Ekonomide yaşanacak durgunluk ve sonrasında ticaretin riske gireceği endişesiyle kazanç odaklı hareket eden yatırımcıların para piyasalarından elde edecekleri karı gayrimenkule yönlendireceklerini belirten Dumankaya, bu durumun sektör için önemli bir fırsat sağladığının altını çizdi. Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)