EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

AND Pastel’e 5 Yıldızlı Ödüller

AND Gayrimenkul’ün ilk konut projesi AND Pastel tam 5 ödül kazandı. Londra’da gerçekleştirilen European Property Awards’ta başvuru yapılan 5 ayrı kategorinin tümünde ödüle layık görülen AND Pastel, ‘Yeni nesil mahalle’ kavramını Avrupa’ya duyurdu.

AND Gayrimenkul ödüle doymuyor. AND Kozyatağı ile tam 8 ödül elde eden AND Gayrimenkul, başarılarını AND Pastel’le sürdürüyor. 

AND Pastel, başvuruda bulunulan 5 kategorinin tümünde ödüle layık görüldü. “Çok Katlı Konut Mimarisi”, “Pazarlama”, “Karma Kullanımlı Proje Geliştirme”, “Konut Peyzaj Mimarisi” ve “Konut Renovasyon/Yeniden Geliştirme” kategorilerinde ödül alan AND Pastel, “Karma Kullanımlı Proje Geliştirme”, “Konut Peyzaj Mimarisi” ve “Konut Renovasyon/Yeniden Geliştirme” kategorilerinde ise “5 Star” özel ödülünü kazanarak Türkiye’nin en iyisi oldu. Ayrıca AND Pastel “Konut Peyzaj Mimarisi” kategorisinde ise Avrupa’yı temsil edecek. 

European Property Awards’ta kazanılan bu ödüllerile ilgili olarak AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta‘‘AND Kozyatağı projemiz ile geçtiğimiz yıllarda, hem Avrupa’nın hem de Dünya’nın en iyi ofis projesi ödüllerini kazandık. Bu başarıları konut sektörüne taşımak hedefiyle AND Pastel projemizi hayata geçirdik. Görüyoruz ki kendimize doğru bir hedef koymuşuz. Bir kez daha bu ödüller ile gururlandık ve yeni başarılara ulaşmak için güç aldık.’’ dedi. 

Türk mahalle kültürünü Avrupa’ya tanıttı

Geçmiş ve günümüz arasındaki ilişkiden ilham alarak yeni nesil bir mahalle konseptinde kurgulanan AND Pastel ile ilgili açıklamalarda bulunan Usta, “Türk mahalle kültürünü yansıttığımız projemizin; uluslararası platformlarda yer alması ile hem projemizi hem de Türk mahalle kültürünü tanıtıyor olmaktan mutlu olduk. AND Pastel ile 5 ödüle layık görülmemizde bu kültürü yeni nesil ihtiyaçlarla buluşturan bir konsept geliştiriyor olmamızın etkisi oldukça büyüktür. Dünyaca ünlü peyzaj mimarı Martha Schwartz’ın Türkiye’de ve dünyada ilk kez uygulanan “açık hava oda’’ konsepti, Alman mimarlık ofisi HPP Archtiect’in mimari yaklaşımı ile sektör içinde farklı bir noktaya ulaştık.‘’Çocuk dostu’’ bir proje olarak uluslararası standartları gözetirken, ‘’Komşuköy’’ işbirliği ile yeni bir iş modeli geliştirdik. AND Pastel ile ortaya koyduğumuz bu yaklaşımlar uluslarası ölçekte de kabul görmüş ki, elimizde birçok ödül ile ülkemize dönüyoruz.“ diyerek sözlerine devam etti.

AND Gayrimenkul, AND Pastel projesi ile yarışmanın dünya klasmanı olan International Property Awards’da iddiasını devam ettiriyor. “Konut Peyzaj Mimarisi” kategorisinde Türkiye ve Avrupa’yı AND Pastel temsil edecek.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)