EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Türkiye’nin ‘’En İyi Konut’’ Ödülü Bir Kez Daha AND Pastel’e

AND Gayrimenkul ilk konut projesi AND Pastel ile katıldığı her yarışmadan yeni bir ödül ile dönüyor. Geçtiğimiz günlerde European Property Awards’ta5 ayrı kategoride ödüle layık görülen AND Pastel, Türk gayrimenkul sektörünün en prestijli ödüllerinden Sign of the City Awards’ta da “En iyi konut” ödülünün sahibi oldu.

Anadolu Grubu’nun gayrimenkul sektöründeki markası AND Gayrimenkul’ün ilk konut projesi AND Pastel, gayrimenkul sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olan ve Hürriyet sponsorluğunda gerçekleşen Sign of the City Awards’ta devam eden konut kategorisinde “En iyi konut” ödülünün sahibi oldu.

Kazanılan “En iyi konut” ödülü ile ilgili olarak AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta şunları söyledi: ‘‘AND Kozyatağı projemiz ile geçtiğimiz yıllarda, hem Avrupa’nın hem de Dünya’nın en iyi ofis projesi ödüllerini kazandık. Bu başarıları konut sektörüne taşımak hedefiyle AND Pastel projemizi hayata geçirdik. Görüyoruz ki kendimize doğru bir hedef koymuşuz. Türkiye’de ve Avrupa’da projemizin başarısı ödüller ile tescillendi. Yeni hedefimiz Dünya’nın en iyisi olmak.’’ 

“Yeninesilmahalle” hayatı

Geçmiş ve günümüz arasındaki ilişkiden ilham alarak yeni nesil bir mahalle konseptinde kurgulanan AND Pastel ile ilgili açıklamalarda bulunan Usta, “Türk mahalle kültürünü yansıttığımız projemizin de dünyaca ünlü peyzaj mimarı Martha Schwartz’ın Türkiye’de ve dünyada ilk kez uygulanan “açık hava oda’’ konsepti, Alman mimarlık ofisi HPP Archtiect’in mimari yaklaşımı ile sektör içinde farklı bir noktaya ulaştık. Dünya çapında ödüllere layık görülmemizde birçok farklı milletten danışmanlarımızın Türk mahalle kültürüne entegre getirdikleri yorumlarının da etkisi büyük olmuştur. ’Çocuk dostu’’ bir proje olarak uluslararası standartları gözetirken, ‘’Komşuköy’’ işbirliği ile yeni bir işmodeli geliştirdik. Gayrimenkul sektöründe genel kabul görmüş SAT-YAP modeline, YAP-YAŞAT felsefesi ile yeni bir soluk getirmeyi hedefliyoruz.’’dedi.

Anadolu Yakası’nın yükselen değeri Kartal’da “Yeni Nesil Mahalle” konseptiyle hayata geçirilecek AND Pastel, Türkiye’nin en iyi konut projesi olarak sektördeki yerini birkez daha ortaya koyarak yoluna devam ediyor. 

Dünya’nın en iyi projelerinin belirleneceği International Property Awards’da, Avrupa’yı ve Türkiye’yi temsil edecek AND Pastel’de heyecan devam ediyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)