EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Çevko’nun Çevre Teşvik Ödülü, Viko By Panasonic’e Verildi

Elektrik anahtar ve priz sektörünün lider kuruluşu VİKO by Panasonic, birçok alanda olduğu gibi sosyal sorumluluk uygulamalarıyla da örnek çalışmalar sergilemeye devam ediyor. Kuruluş, sosyal sorumluluk kapsamında örnek projeler geliştirirken, bu alanda aldığı önemli ödüllerle de başarısını tescilliyor. VİKO by Panasonic bu kapsamda “Aydınlık Bir Gelecek İçin” Projesi ile ÇEVKO Vakfı tarafından çevre kategorisinde düzenlenen “Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri” sürecinde, en başarılı sosyal sorumluluk projelerinden birini yürüten kuruluş olarak ödüle layık bulundu.

ÇEVKO Vakfı (Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı) tarafından; sürdürülebilir yaşama sağladığı katkılarla öne çıkan, Türkiye’nin önde gelen yerli ve uluslararası firmalarına yönelik olarak, bu yıl üçüncüsü düzenlenen ödül töreni Wyndham Grand İstanbul Otel’de gerçekleşti. Alanında uzman jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirmelere göre, VİKO by Panasonic’in  “Aydınlık Bir Gelecek İçin” adlı projesi yılın en başarılı sosyal sorumluluk projelerinden birisi olarak Teşvik Ödülü’ne layık bulundu. ÇEVKO Vakfı’ndan Mete İmer tarafından sunulan ödülü, VİKO by Panasonic Pazarlama Direktörü Aysel Özaltınok ile Kurumsal İletişim ve KSS Yetkilisi İlker Çelik aldı.  

“Sürdürülebilir yaşama değer katan sosyal sorumluluk projeleri yürütüyoruz”

VİKO by Panasonic’te kurumsal sosyal sorumluluk uygulamalarının sorumluluğunu da yürüten Pazarlama Direktörü Aysel Özaltınok, “Sürdürülebilir kalkınmanın insana yatırım ve doğal kaynakların bilinçli kullanımı ile gerçekleşeceğine inanıyor ve bu doğrultuda; dünyamıza, geleceğimize değer katan sosyal sorumluluk projeleri yürütüyoruz. ‘Aydınlık Bir Gelecek İçin’ Okullarda Enerji Verimliliği Proje’miz ile ÇEVKO gibi çok değerli bir vakıf tarafından ödüle layık bulunmak ve bu ödülün çevre kategorisinde oluşu, bizler için gerçekten çok anlamlı. Çünkü gerek doğal kaynaklarımız gerekse enerji verimliliği, ülkemiz ve tüm dünya için her geçen gün önem kazanan, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için alınacak sorumlulukların da önceliğini belirleyen bir kavram. Biz de Aydınlık Bir Gelecek İçin Proje’miz ile enerji verimliliği ve doğal kaynakların bilinçli tüketimi konularında geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza şimdiden bilinç kazandırmak amacındayız.” dedi. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)