EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

E.C.A. Serel’den Su Tasarrufu

Kentsel dönüşüm süreci ve konut sektöründeki hareketlilik ankastre sektörünün büyümesinde pozitif etki yaratırken inşaat firmaları da bu yaklaşımdan hareketle, mimari projeleri oluştururken tüketicinin yaşam kalitesini artıracak detaylara öncelik tanıyor ve mutfaklarda en yeni teknolojileri kullanarak ankastre pazarının canlanmasına doğrudan etki ediyor. 

Armatür ve vitrifiye markası E.C.A. SEREL, su tüketimini en aza indiren ürünleriyle hem doğal kaynakların ömrünün uzamasını hem de ülke ve hane bütçesinin korunmasını hedefliyor. Dünya Su Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Elmor Genel Müdür Yardımcısı Enver Öz, “Maksimum su ve maksimum enerji tasarrufu sağlayan “ECOLOGIC ürünler” ile gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmayı hedefliyoruz” dedi. 

Dünya Su Günü’nde yaptığı açıklamada su tasarruflu ürünlerin doğal kaynaklar ve ülke ekonomisi için önemini vurgulayan Elmor Genel Müdür Yardımcısı Enver Öz şunları ifade etti: “Üç kişilik bir aile standart bataryalar kullanıyorsa yılda 97 bin litreden fazla su harcıyor. Aynı aile E.C.A. Serel’in Ecologic ürünler serisinde yer alan Miks batarya ile bu tüketimi yüzde 50’den fazla azaltıyor. Miks bataryaların sağladığı yıllık 54 bin litre su, bir bulaşık makinesinin 4.500 kez çalıştırılmasına denk geliyor. Bu muazzam bir miktar. Ecologic ürünlerle hem doğal kaynakların hem de bütçelerin korunmasına sağladığımız katkıdan dolayı gurur duyuyoruz.”


E.C.A. Serel’den LEED sertifikasına yüzde 30 katkı

E.C.A. SEREL’in doğaya ve insana saygılı “ECOLOGIC ürünler”i aynı zamanda yeşil bina sertifikası almak isteyen projelere LEED, BREEAM ve DGNB puanı kazandırıyor. Dünyanın geleceği için ekolojik yapının mutlaka korunması gerektiğini belirten Elmor Genel Müdür Yardımcısı Enver Öz şöyle konuştu: “Günümüzde küresel ısınmanın getirdiği sorunlar neticesinde karbon dioksit salınımlarını azaltmanın yolları giderek önem kazanıyor. Araştırmalara göre binalar, dünyadaki karbon dioksit salınımının yüzde 35’inden sorumludur. Bu sebepten binaların karbon salınımlarını azaltmaya yönelik yeşil bina sistemleri dünya çapında hızla gelişiyor. E.C.A. SEREL olarak biz de çevre duyarlılığına sahip, yeşil bina olmaya aday projelerle ortak çalışmalar yürütüyoruz. E.C.A. SEREL ürünleri, sertifika düzeyindeki LEED almak isteyen projelere, tüm koşulları sağladıklarında; su verimliliği, malzeme ve kaynaklar, malzeme içeriği kategorilerinde kazandırdığı puanlarla yaklaşık %30  puan katkısı sağlıyor.”Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)