EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Kağıtlarla Dizayn Edilmiş, Dinamik Happier Cafe

Yerel mimarlık stüdyosu J.C., kraft kağıt rulolarını kullanarak Tayvan, Taipei’de konumlanan Happier Cafe‘de çeşitli dinamik alanlar yaratıyor.

Yerel mimarlık stüdyosu J.C., kraft kağıt rulolarını kullanarak Tayvan, Taipei’de konumlanan Happier Cafe‘de çeşitli dinamik alanlar yaratıyor. Günlük yaşamda geniş yeri olan kağıdı keşfeden stüdyo; kafeyi bir enstalasyon alanı gibi planlıyor.

Yer yer yukarıdan sarkarak alanlar arasında sınırlar çizen, yer yer de çeşitli oturma alanları oluşturmak için kullanılan rulo kraftlarla, malzeme ve sınırlar arasındaki devamlılık hissine katkıda bulunuluyor. 

Basit sıralar ve daha gizli mekanlar arasında geniş bir skala sunan oturma alanları, bu kağıt enstalasyonu etrafında şekilleniyor. Kendine özgü ve deneysel bir mekan yaratan proje, ziyaretçilere diledikleri gibi etkileşime girme imkanı sunuyor.


Kağıdın günlük yaşamdaki yadsınamaz yerine dikkat çeken J.C. Mimarlık’tan Johnny Chiu, bu kağıttan alanın değişim ve gelişimindeki dinamizme vurgu yaparak, insanların bu alanda anahtar niteliğinde rol alacağını ekliyor.

Kaynak:http://www.icmimarlikdergisi.c...


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)