EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Büyük Düşüncelerden Küçük Banyolar

Kalebodur’un tasarım yarışmasına katılan öğrencilerden küçük banyolar için akıllı çözümler

Türkiye’de adı seramik karo ile özdeşleşen Kalebodur, İstanbul Kültür Üniversitesi işbirliği ile öğrencilerin yaratıcılığını destekleyen bir tasarım yarışması düzenlendi. ‘Kazanmak için büyük düşün, küçük tasarla’ sloganıyla düzenlenen yarışmada, dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.


Mimarlık kültürüne katkıda bulunmak amacıyla sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra, üniversiteler ile ortak projeler yürütmeye devam eden Kalebodur’un, İstanbul Kültür Üniversitesi’nde, “Kale ürünlerini kullanarak ‘küçük banyolara’ akıllı çözümler bul, yarışmayı kazan” çağrısıyla düzenlediği tasarım yarışmasına Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı öğrencileri katıldı. 

6 Mart’ta başlayan yarışmaya büyük ilgi gösteren öğrencilerin Çanakkale Seramik, Kalebodur ve Kale Banyo markalı ürünleri kullanarak hayata geçirdiği projeleri; mimar, tasarımcı ve dekorasyon dergilerinin yayın yönetmenleri gibi alanında uzman isimlerden oluşan jüri üyeleri tarafından değerlendirildi. 27 Nisan’da Levent’teki Kaleseramik Merkez Binası’nda projeleri inceleyen jüri üyeleri Arzu Çetin, Banu Manav, Banu İlhan, Gönül Ardal, Hakan Helvacıoğlu, Rana Kutlu, Sevda Barandır, Yelin Evcen, Zeki Koen ve Zeliha Özay dereceye giren tasarımları seçti.

Yarışmada ilk üçe giren öğrenciler Nilay Dağlar, Mert Bozkurt ve Feleknaz İmir, İstanbul Kültür Üniversitesi’nde düzenlenen törenle, ödüllerini aldı. Çanakkale Seramik, Kalebodur ve Kale Banyo markalı ürünleri kullanarak ‘küçük banyolar için akıllı çözümler’ tasarlayan öğrenciler, ödüllerin yanı sıra, jüri üyesi mimarların ofislerinde staj hakkı kazandı. Yaratıcı tasarımlarıyla ödüle layık görülen öğrencilerden, birinciye yaz dönemi staj imkanı ve iPhone 6s telefon, ikinciye iPad Mini4 tablet, üçüncüye Apple Watch akıllı saat hediye edildi.

Üniversitelerin Mimarlık Fakülteleri ile ortak projeler yürüten Kalebodur, ayrıca öğrenciler için düzenlenen workshop’lara destek olarak, gerek öğrenciler gerekse öğretim üyeleri ile karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmaya devam ediyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)