EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

ISVEA’nın İtalyan Tasarımcıları Banyolarınız İçin İpuçları Veriyor

ISVEA’nın ünlü tasarımcıları, hayalinizdeki banyoyu yaratmanız için ipuçları veriyor. Banyolarını yaşayan bir mekana dönüştürmek isteyenler nemli havalarda yetişen bitki ya da çiçekleri tercih edebilir. Metalik renkli ve sütun ayaklı lavabolar banyolarınıza modern bir hava katarken banyo dekorasyonunuzda kullanacağınız raflarla şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Küçük banyolar içinse derinliği olan çekmeceler ve depolama üniteleri vazgeçilmezler arasında.

Son zamanlarda banyo dekorasyonunda önem kazanan fonksiyonel, estetik ve göz alıcı tasarımlar banyoları evin en vazgeçilmez yaşam alanlarından birine dönüştürüyor. Banyo ürünleri tasarımlarıyla aldığı sayısız uluslararası ödüller ile dikkat çeken İtalyan asıllı ISVEA'nın tasarım ekibi, banyolarında fark yaratmak isteyenler için dekorasyon önerilerini sıralıyor

Banyolar canlanıyor

Doğanın eşsiz güzelliğini banyolarınızda hissetmeye ne dersiniz? Banyolarınıza nemli havalarda yetişen bitki ya da çiçekleri ekleyerek daha canlı ve doğal bir hava katabilirsiniz. Bambu, sarmaşık, aloe vera gibi bitkiler bunlardan birkaçı.

Banyonuzu kullanışlı hale getirin

Banyo dekorasyonunda raf çözümleri, banyonuz ister küçük ister büyük olsun hayat kurtaran öğeler olarak öne çıkıyor. Banyo duvarlarınızda kullanacağınız raflar, dekorasyon olarak şık bir görünüm elde etmenizi sağlarken diğer bir yandan da banyonuzun daha derin bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Raflar aynı zamanda aksesuarlarınız için de özel bir kullanım alanı yaratıyor. Özellikle birbirinden renkli cam objelerle raflarınızı süsleyebilirsiniz.

Küçük banyolar için derinliği olan tasarımlar vazgeçilmezler arasında

Banyo dekorasyonunda kullanım alanı önemli bir kriter haline geldi. Banyonuz küçükse derinliği olan çekmeceleri ve depolama üniteleri olan tasarımları tercih etmelisiniz. Böylece banyonuzda kendinize daha çok boş alan bırakabilirsiniz.

Sıradanlıktan kurtulun

Küçük bir dokunuş ile göz alıcı bir banyo dekorasyonu elde etmeniz mümkün. Banyolardaki tasarım anlayışı özellikle sütun ayaklı ve özgün tasarımlara sahip lavabolar ile bambaşka bir boyut kazandı. Geleneksel lavabo anlayışından uzak olan bu tasarımlarla banyolarınızı sıra dışı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Özellikle metalik sütun ayaklı lavabolar ilk tercihleriniz arasında yerini alabilir.

Görkemli banyolar için metalik renkler

Banyolarda metalik renkte bir lavabo ya da klozet tercihi görkemli bir atmosfer anlamına geliyor. Bronz, altın ve platin gibi metalik renklere yer vermek estetik açıdan göz alıcı bir şıklık sunarken aynı zamanda banyolara modern bir hava da katıyor. Sadelikten vazgeçmeyenler ise beyazın yanı sıra maviden latteye, fildişinden vizona varıncaya kadar farklı alternatiflerin sunulduğu opak renkleri seçebilirler. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)