EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Sistem Alüminyum’un Yeni Paketleme Hattı Faaliyete Geçiyor

Türkiye alüminyum profil ve mimari cephe sistemleri imalatı sektöründe 23 yılı geride bırakan Sistem Alüminyum A.Ş. üretim teknolojisi yatırımları ile büyümeye devam ediyor.

Yeni Paketleme Hattı Kuruldu

2017 yılının ilk aylarında bitirdiği dökümhane ve elektrostatik toz boyahane yatırımlarıyla üretim kapasitesini önemli ölçüde artıran Sistem Alüminyum, yakın zamanda tamamladığı ve Eylül ayı itibariyle tam olarak faaliyete geçecek “otomatik profil paketleme” hattıyla, artan ihracat ve sevkiyat taleplerini daha hızlı ve yüksek paketleme kalitesiyle karşılamayı hedefliyor.

Erdoğan Yılmaz: “Bize sürat katan bir yatırımı çevreci bir anlayışla yaptık.”

Sistem Alüminyum Mimari Sistemler Satış Müdürü Erdoğan Yılmaz; son dönemde artan pazar talebini karşılamak üzere art arda kapasite yükselten yatırımlar yaptıklarını belirtti.  Yılmaz, ayrıca: “Dünya çapında inşaat sektöründe giderek büyüyen pastadan, ülkemiz adına payımızı almak amacıyla uluslararası standartlarda üretim ve lojistik hizmeti sunmak için çalışıyoruz ve 40’a yakın ülkede satış ve pazarlama çalışmalarımızı bu hassasiyetle sürdürüyoruz .” dedi.

İtalya’dan satın alınan yeni paketleme hattının seçiminde özellikle dikkat ettikleri hususların; ‘sürat, enerji tasarrufu ve müşteri noktasında ortaya çıkan atıklarının ve dolayısıyla çevreye zararın azaltılması’ olduğunu ifade eden Yılmaz; kullandıkları tekniklerle ‘ambalaj atıklarında %20’ye varan azalma sağlanabileceğini’ ifade etti.

Erdoğan Yılmaz makine tercihi yaparken; bilhassa nakliye esnasında ürünlerde oluşabilecek zararları en üst seviyede engelleyerek, müşteri memnuniyetini artıracak teknoloji odaklı çözümleri dikkate aldıklarının altını çizdi.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)