EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Yeşil İlkeli S-House

Ukraynalı bir aile için tatil evi olarak inşa edilen yeşil bina “S-House”, stil, teknoloji ve çevre dostu tasarımın dengeli bir karışımıdır. Geleneksel kütük ev tasarımına yeni bir bakış sunan “S-House”, Ukraynalı mimarlık ofisi KO+KO Architects tarafından, yeşil mimarlık ilkeleri ile tasarlandı.

Geleneksel kütük ev mimarisinden esinlenen ve yerel ahşap malzeme ile inşa edilen çevre dostu ev, organik S-şekli ile şaşırtıcı ve ilginç çağdaş bir tasarıma sahip.

Beton ve doğal ahşap malzemeden oluşan ev, eski geleneksel ev tasarımı fikirlerinin ve enerji tasarrufu çözümlerinin bir karışımıdır. Yeni bina teknolojisi, yenilikçi, çağdaş tasarım fikirleri, doğal malzemeler ve tanıdık formlar, etkileyici modern ev tasarımı ile harmanlanarak, yeşil binaya uyumlu ve sıcak bir hava vermiş.

Doğayı içeriye davet eden büyük pencereler, doğal ışığı da eve davet ediyor. Doğal ahşap deck ile tasarlanmış arka bahçe, yeşil yaşam için açık alanlar yaratmış. Dinyester Nehri manzaralı yeşil bina, genç bir Ukraynalı çift ve iki çocuk için bir tatil evi olacak. Doğuya bakan bir tepenin üzerinde yer alan ve S-şekilli formunda bir ahşap çerçeveden oluşan kütük ev, toplam 305 metrekare alana sahiptir.

Proje Künyesi:

Proje Adı: S- House

Mimarlar: KO+KO Architects

Bölge: Ukrayna

Kaynak: yesilodak


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)