EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Birlikte Çalışma Yeteneğinin Adı ELIOT… ‘Nesnelerin İnterneti’

Legrand inovasyonun dışa vurumu

Legrand, nesnelerin interneti Eliot programı ile yeni nesil teknolojinin merkezinde hayal gücünü zorlayan konseptler geliştiriyor.  Mevcut ağa bağlanarak farklılık yaratan cihazlarla istenilen her yeden kontrolün elinizin altında olmasını sağlayan Eliot, Legrand grubunun inovasyona yatırım yapma stratejisinin bir ürünü olarak karşımıza çıkıyor.

Nesnelerin interneti, ev otomasyon sistemlerinin yanı sıra ticari ve endüstriyel sektörlerdeki profesyoneller için de temin edilmesi gereken yeni nesil teknolojiyi işaret ediyor. Legrand ise; ‘Nesnelerin İnternet’ini yaygınlaştırarak hem bireyler hem de profesyoneller için ‘akıllı’ çözümler üretmeye odaklanıyor. Bu kapsamda ELIOT™ Programı, Legrand grubunun inovasyona yatırım yapma stratejisinin bir ürünü olarak karşımıza çıkıyor.  Yeni nesil teknolojinin vazgeçilmez bir parçası olacak Eliot™, var olan cihazları mevcut ağ sistemine bağlayıp, doğası gereği iletişim için tasarlanmış ürünleri geliştirerek geleceğe uyumlu yeni konseptleri hayal etmenin bir adım ötesine taşıyor.

Yaşam alanlarını uzaktan kontrol edin…

Evdeki elektrik fonksiyonlarını kontrol etmek için çözümler sunan Legrand’ın MyHOME Otomasyon Sistemi, Eliot™ programına uyumluluğuyla göze çarpıyor. Önceden tanımlı ısıtma senaryoları, perde-stor, multimedia ve aydınlatma yönetimi ile merkezi kontrol ve izlemeye imkan sağlayan bu yeni nesil anlayış, ticari yapılarda da (oteller, ofisler vb) özellikle otellerde yüksek seviyede konfor ve enerji tasarrufu sağlanmasına yardımcı oluyor. Otomasyon sistemine entegre çalışabilen ve evinize gelen misafirleri görüntüleyebileceğiniz Eliot™  programının en yeni üyelerinden biri olan görüntülü interkom ve zil setleri sayesinde de dünyanın her yerinden görüntüleme yapabilir, çağrı alabilir ve kapı kilidinizi açabilirsiniz. İnternete bağlı çoklu priz ile enerji tüketim değerlerinizi anlık olarak cep telefonundan görüntüleyebilir ve istediğiniz an uzaktan kapatıp açabilirsiniz. Zamanlama senaryoları ekleyerek belirlenen zamanlarda otomatik olarak prizleriniz aktif hale gelir. Yine internete bağlı akıllı termostatlar ile yaşam alanınızın sıcaklığını da istediğiniz yerden yönetebilirsiniz.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)