EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

MARBLE Fuarı, Han Tümertekin'i Ağırlayacak

İZMİR'de, 28 - 31 Mart 2018 tarihleri düzenlenecek olan MARBLE - Uluslararası Doğaltaş ve Teknoloileri Fuarı, bu yıl dünyaca ünlü mimar Han Tümertekin'i konuk edecek. Tümertekin, Mimarlar Buluşması etkinliğinde 'Taş yerinde ağırdır' konu başlıklı konuşma yapacak.

İzmir'den dünyaya açılan ve alanında bir dünya markası olmayı başaran MARBLE - Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'nda geri sayım başladı. Hazırlık çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği fuar, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından 28 - 31 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. Ziyaretçiler, dünyada yalnızca Türkiye'de çıkarılan Elazığ vişne, Akşehir siyah, Manyas beyaz, Bilecik bej, Ege bordo, Milas leylak ve Afyon şeker gibi mermer çeşitlerini de yerinde inceleme fırsatı bulacak.

1998 yılından bu yana Uluslararası Fuarlar Birliği (UFI) üyesi olan MARBLE, sektörde kullanılan iş makineleri ve teknolojisine de ev sahipliği yapacak. Türkiye'nin ikinci büyük limanı olan İzmir Limanı'na, maden ocakları ve bağlantı yollarına yakın olması nedeniyle ulaşımın bir hayli kolay olduğu MARBLE Fuarı, sadece profesyonel ziyaretçilere açık olarak organize edilecek.

Fuarda, tasarımcılar dünyacı ünlü Han Tümertekin ile bir araya gelme fırsatı da bulacak. MARBLE'ın üçüncü günü olan 30 Mart Cuma günü, C Holü'nün hemen girişinde bulunan fuaye alanında kendisini dinlemeye gelenlerle 'Mimarlar Buluşması' etkinliğinde bir araya gelecek. Tümertekin, 'Taş yerinde ağırdır' konu başlıklı söyleşisinde doğaltaş-mimari ilişkisi başta olmak üzere sektörde edindiği tecrübeleri, mimarlık serüveni başta olmak üzere konuşma yapacak. Doğaltaş kullanılarak oluşturulan tasarımların sergileneceği Genç Yaratıcı Fikirler Platformu'nun tasarımcı gençleri de merak ettikleri soruları Tümertekin'e yöneltme fırsatı bulacak.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)