EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

E.C.A. İle Yıllarca Beraber Olmak Garanti

E.C.A., tüketicilerine duyduğu saygı ve ürünlerine duyduğu güvenle Dünya’da ilk defa E.C.A. bataryalarındaki garanti süresini 20 yıla çıkardı. Elginkan Topluluğu markaları E.C.A. ve SEREL’in yurt içi dağıtımından sorumlu Elmor A.Ş. Genel Müdürü Enver Öz ile armatürde gerçekleştirdikleri 20 Yıl Garanti konusuna ve sektöre dair görüştük.

E.C.A. 2017 yılı Ekim ayından itibaren armatür grubu ürünlerine 20 yıl garanti vermeye başladığını duyurdu. Armatürlerde ve musluk grubu ürünlerinde genelde öngörülen kullanım ömrü ve garanti süresi nedir? Siz bu süreyi 20 yıl olarak belirlerken neleri dikkate aldınız? 

Armatürler için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen kullanım ömrü 5 yıl, garanti süresi ise 2 yıldır. 

Pazarda kalite denildiğinde akla gelen ilk marka olma özelliği taşıyan E.C.A., teknolojisine ve ürünlerine duymuş olduğu güvenle mottosunda da bahsettiği “Yıllarca Beraber” lik ilkesini bir adım daha ileriye taşıyarak ‘’Yıllarca Beraber Olmak Garanti!’’ dedi ve tüketicilerine E.C.A. markalı krom kaplı tek kumandalı – çift kumandalı batarya ve musluk grubu ürünlerinde Türkiye’de ilk defa garanti süresini 20 yıla çıkarttı.

E.C.A. olarak bütün ürünlerimizle sektörün standartlarını zorluyor hatta bu standartları biz belirliyoruz. Garanti süresinin belirlenmesinde birçok unsur söz konusu ancak E.C.A. olarak bizim en önemli kriterimiz ‘’ tüketici memnuniyeti ’’. Bunun sağlanması için Korozyon Ömür Deneyi, Kartuş Ömür Deneyi, Akustik Sınıfı, Sızdırmazlık Testi gibi birçok aşamadan geçerek tüketicimizi ürünlerimizle buluşturuyoruz. Üstelik TSE standartlarını iki katına çıkartarak bu testleri gerçekleştiriyoruz. Bu yüzden ürünlerimiz TSE çift yıldız sertifikasına da sahip. Sonuç olarak gönül rahatlığıyla ürünlerimizde 20 yılı garantileyebiliyoruz.

Garanti süresi müşteri sadakatini, müşterinin firmaya olan güvenini etkiliyor mu?

Tüketicilerimizin E.C.A. markasının kalitesine, dayanıklılığına ve hizmetine olan güvenleri sayesinde pazarda en çok tercih edilen markayız. Gerçekleştirmiş olduğumuz garanti kampanyasıyla da tüketicilerimize zaten bildikleri E.C.A. kalitesini 20 Yıl Garanti ile birleştirerek teşekkürlerimizi sunmak istedik.

O zaman 2017 yılı için de oldukça güzel geçti diyebilir miyiz?

Tüm Dünya’da esen olumsuz havaya rağmen ülkemizde iki sektör büyümeye devam etmiştir. Bunlardan biri de bizim sektörümüz olan yapı malzemeleri sektörü. 3. çeyrek sonuçlarına göre Armatür pazarında E.C.A. markamız ile en fazla adet ürün satan markayız. Seramik Sağlık Gereçleri’nde ise pazarda talebi artan asma klozet ve gömme rezervuar ürün gruplarımızda SEREL markamız, pazarın en çok tercih edilen markalarından biri. Yine SEREL tarafında da adetsel ve oransal bir büyüme gerçekleştirdik.

2018’de tüketiciye sunacağınız yenilikler neler olacak? Biraz bahsedebilir misiniz?

2018 yılında da sağlık ve hijyen konularında farkındalık yaratan ürünlerle pazardaki talebi farklı yönde etkilemeye devam edeceğiz. SEREL seramik sağlık gereçlerinin tümünde 2015 yılından bu yana uygulanan Hygiene Plus teknolojisini Türkiye’de bir ilk olarak şimdi de armatürlere taşıdık. E.C.A. ve SEREL markalı ürünlerde Hygiene Plus teknolojisi sayesinde banyolarda  temas edilen yüzeylerde hijyen garantisine kolaylıkla erişilebiliyor.

Islak zeminlerde SEREL vitrifiyelerimize getirdiğimiz yepyeni bir yıkama sistemi “Easywash”. SEREL yıkama suyuna yön vererek klozetlerdeki su sıçratma problemine çözüm getirirken, E.C.A. ile ortak geliştirdiği lavabo yıkama sistemi ile de Türkiye’de ilk kez kendi kendini temizleyen lavabo konsepti geliştirdi.2018 yılında da bu ürünlerimizle pazardaki talebi farklı şekillendireceğimize inanıyorum.

E.C.A. markamızın teknolojik ürün kategorisinde üretilen dokunma kontrollü evye ve lavabo bataryalarımız ise armatür teknolojilerine yeni bir bakış açısı kazandırıyor. E.C.A. Touch armatür ile açma ve kapamasının kumanda koluyla sınırlı olduğu devri bitiriyor, artık dokun açılsın dokun kapansın dönemi başlıyor.

2018 Yılının en yeni yeniliklerinden biri de THERMO SAFE bataryalar olacak. Türkiye’de ilk kez E.C.A. tarafından üretilen haşlanma emniyetli banyo ve lavabo bataryalarımızı UNICERA fuarında lanse edeceğiz. Yeni geliştirilen teknoloji ile su sıcaklığı 45 Co ’nin üzerine çıktığında armatürlerdeki su akışı kesiliyor. Böylece E.C.A. THERMO SAFE serisi ile ev ve toplu yaşam alanlarında yaşanabilecek haşlanma problemini çözüyoruz. 

Son olarak varsa eklemek  istedikleriniz…

E.C.A. ve SEREL markalarımızla Elmor A.Ş. bu toprağın insanına bu toprağın insanının ürettiği, geliştirdiği teknolojilerle hizmet sunuyoruz. Sektörümüzde yerli üretim yapan neredeyse tek markayız. 67 yıldır verdiğimiz hizmetin kalitesine inancımızla “Yıllarca Beraber” diyebiliyoruz. Bize güvenen ve kalitemize inanan herkese teşekkkür ediyoruz.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)