EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Tesis Yönetimi Sektörü FM Expo 2018’de Buluşacak.

Atalian Entegre Tesis Yönetimi, inovatif çözüm ve hizmetlerini FM Expo 2018’de tanıtacak.

Her yıl yüzde 20 büyüyerek 2017 yılında 20 milyar TL’nin üzerinde büyüklüğe ulaşan tesis yönetimi sektörü, FM EXPO İSTANBUL Bina ve Tesis Yönetim Çözümleri, Hizmetleri ve Ekipmanları Fuarı’nda buluşuyor. Sayıları hızla artan toplu konutlar, oteller, hastaneler, plazalar ve alışveriş merkezleri gibi niş yapılarla hızlı büyüyen sektörünü tek çatı altında toplamak için kurulan Tesis Yönetimi Derneği’nin düzenlediği fuar, sektörün düzenlediği ilk fuarı olma özelliğini taşıyor. Derneğin kurucu üyeleri arasında yer alan Atalian Global Services’in yenilikçi ürün ve hizmetleriyle katılacağı fuar 9-11 Mayıs 2018 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde ziyaretçileriyle buluşacak.

Açıklanan resmi rakamlar Türkiye’de 2017 yılı itibariyle 379 olan alışveriş merkezi sayısının 2018’de 448’e çıkacağını işaret ediyor. Plazaların da sayısı her geçen gün artarken A tipi plaza sayısı 100’ü aşmış durumda. Otellerin ve inşaat projelerinin de sürekli olarak artış gösterdiği göz önüne alındığında Türkiye’de tesis yönetimi sektörü sürekli büyüme kaydediyor.

Sektörün büyümesine katkı sağlamak amacıyla Tesis Yönetim Derneği ve Demos Fuarcılık tarafından düzenlenen FM EXPO İSTANBUL Bina ve Tesis Yönetim Çözümleri, Hizmetleri ve Ekipmanları Fuarı da hizmet sunan markaları tek çatı altında toplarken yeni iş birliklerinin de kapısını açacak. Entegre tesis yönetimi, enerji yönetimi, mali tesis yönetimi, bina hizmetleri, güvenlik, ve temizlik gibi hizmetler sunan şirketlere ev sahipliği yapacak olan FM Expo İstanbul, 9 -11 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Global tecrübeyle FM Expo İstanbul’da

4 kıtada aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 30’dan fazla ülkede tesis yönetimi, enerji yönetimi, temizlik, güvenlik, teknik bakım, inşaat & renovasyon, resepsiyon, peyzaj ve bina otomasyon hizmetleri sunan ATALIAN, FM Expo İstanbul’da yeni işbirliklerine imza atmaya hazırlanıyor. Türkiye’ye 2013 yılında giriş yapan ve 4 yıl içinde sektörde ilk 5 şirket arasına giren ATALIAN Global Services, 5.000’in üzerinde çalışanı ile Türkiye’de önde gelen kuruluşlarına entegre tesis yönetim hizmeti sağlıyor.

Enerji yönetimine yatırım yapacak

Yapılarında ve faaliyetlerinde enerji tasarrufu sağlamak isteyen kuruluşların kendileri adına takip edip planlayacak profesyonellere devretmeye başlaması ile entegre tesis yönetimi hizmetlerine enerji yönetimi de dahil edilmeye başlandı. İşletmelerin daha düşük maliyetler ile enerji giderlerini yönetebilmesine olanak sağlayan sistemin en önemli uygulayıcılarından biri olan ATALIAN, 2018’de enerji yönetimine 50 milyon Euro yatırım yapmayı planlıyor.

ATALIAN, bünyesindeki EVD enerji yönetim şirketi ile sağladığı çözümler sayesinde, bir tesisin mevcut alt yapısı ve alışkanlıklarına göre genellikle %5 ile %20 arasında değişmekle birlikte, %40’a varan oranlarda enerji tasarrufu sağlıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)